Funkcjonalność bliźniaka/szeregowca – od czego zależy?

Funkcjonalność bliźniaka/szeregowca – od czego zależy?

W ostatnich latach można zauważyć rosnącą popularność zabudowy szeregowej. Domy w tej formie budowane są zazwyczaj na przedmieściach miast i tworzą nowoczesne osiedla, na które przeprowadza się coraz więcej osób mieszkających do tej pory w blokach. Jakie są zalety mieszkania w tego typu budynkach? Od czego zależy funkcjonalność bliźniaka/szeregowca? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Od czego zależy funkcjonalność bliźniaka/szeregowca?

Funkcjonalność domów typu bliźniak śmiało można utożsamiać z funkcjonalnością szeregowców, co wynika z faktu, że w obu przypadkach mówimy o budynkach współdzielonych z innymi mieszkańcami. Od czego więc ona zależy? Przede wszystkim  od konkretnego projektu, a co za tym idzie rozkładu pomieszczeń. W tego typu domach z reguły strefa dzienna usytuowana jest na parterze i umożliwia bezpośrednie wyjście na taras, czy do ogrodu. Strefa sypialna znajduje się natomiast na piętrze, a w jej skład wchodzi zazwyczaj również druga łazienka. Funkcjonalność tego typu domu uzależniona jest również od jego powierzchni użytkowej, która determinuje sposób aranżacji konkretnych pomieszczeń. Ważna jest także wielkość posiadanego ogrodu, czy rodzaj ogrodzenia, które oddziela go od podwórka sąsiadów. Optymalnym rozwiązaniem jest zasłonięcie pewnej części działki, co zwiększa poczucie prywatności.

Dlaczego warto zamieszkać w bliźniaku/szeregowcu na obrzeżach miasta?

W ostatnim czasie wiele osób podejmuje decyzję o wyprowadzce z bloków i zamieszkaniu w domu pod miastem. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie i co przemawia za wyborem domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej? Przede wszystkim cena zakupu tego typu segmentu pod Warszawą pozwala stać się posiadaczem dwukrotnie większej powierzchni niż w przypadku mieszkania na Woli, czy Mokotowie. Powszechnie wiadomo przecież, że większy metraż oznacza większą funkcjonalność, szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi. Przeprowadzka na przedmieścia oznacza również bliższy kontakt z naturą, ponieważ wolny czas można spędzać we własnym ogrodzie lub korzystając z pobliskich terenów zielonych. Posiadanie niewielkiego, ale własnego ogrodu jest jedną z najważniejszych zalet domów szeregowych, które są obecnie dostępne na specjalnie tworzonych osiedlach. Przykładem może być budowane przez Novisa Development osiedle w Nowej Woli koło Piaseczna, które tworzą nowoczesne domy w zabudowie szeregowej. Każdy z nich posiada własny ogród i powstał w oparciu o nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Dzięki temu jest komfortowy, energooszczędny i bezpieczny. Jego posiadanie stanowi również oznakę prestiżu. Otwarta przestrzeń strefy dziennej umożliwia organizowanie przyjęć, które w sezonie letnim mogą się również odbywać w ogrodzie.

Funkcjonalność domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej zdecydowanie przewyższa tę oferowaną przez mieszkania w bloku. Tego typu nieruchomości pod Warszawą są również atrakcyjne ze względu na możliwość zmiany stylu życia i ucieczkę od miejskiego zgiełku. Co więcej, można je nabyć w cenie mieszkania w centrum, co pokazują szczegóły ofert dostępne pod linkiem https://novisa.pl/inwestycje/.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta