Stan surowy zamknięty – jakie prace obejmuje

Stan surowy zamknięty – jakie prace obejmuje

W naszym cyklu artykułów dotyczących procesu budowy domów szeregowych już rozmawialiśmy o stanie "zero" i stanie surowym otwartym. Teraz pora na następny kluczowy etap - stan surowy zamknięty. W tym artykule dowiesz się, co to oznacza i jakie prace wykonuje w tym czasie ekipa budowlana Novisa Development.

Czym jest stan surowy zamknięty*?

Stan surowy zamknięty oznacza, że budynek został "zamknięty", co w praktyce oznacza, że wszystkie okna i drzwi zewnętrzne zostały zamontowane. Ten etap jest kluczowy, ponieważ budynki stają się odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy wiatr. To jest również moment, kiedy budynki zaczynają wyglądać jak gotowe domy.

Jakie prace obejmuje stan surowy zamknięty?

 1. Okna i drzwi zewnętrzne - najważniejszą częścią osiągnięcia stanu surowego zamkniętego jest montaż okien i drzwi zewnętrznych. Okna są kluczowym elementem każdego domu, zapewniając światło naturalne i wentylację, podczas gdy drzwi zewnętrzne są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności mieszkańców. Novisa Development do wyboru okien i drzwi podchodzi z dużą starannością. Wybierane są one tak, aby zapewnić maksymalną energooszczędność, bezpieczeństwo, a także estetykę, pasującą do stylu i charakteru inwestycji.

 2. Dach - dach budynku, który został zamontowany w trakcie stanu surowego otwartego, jest teraz w pełni zamknięty i zabezpieczony.

 3. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne - struktura budynku, w tym ściany zewnętrzne i wewnętrzne, jest teraz kompletna. Oznacza to, że rozkład pomieszczeń w domu jest już wyraźnie widoczny.

 4. Przygotowanie do kolejnych etapów – po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego, budynek jest przygotowany do kolejnych etapów budowy. Wewnątrz budynku ekipa budowlana może rozpocząć prace instalacyjne, takie jak instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i grzewcze. Wiele z tych prac można przeprowadzić bez względu na warunki pogodowe, dzięki czemu proces budowy może postępować bez przeszkód.

Stan surowy zamknięty a Novisa Development

W domach szeregowych oferowanych przez Novisa Development, etap stanu surowego zamkniętego to moment, kiedy przyszli mieszkańcy mogą już dostrzec ostateczny kształt ich przyszłych domów. W tym etapie zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie, że wszystkie elementy budynku są poprawnie zamontowane i zabezpieczone.

 

Podsumowując, stan surowy zamknięty to etap budowy, który daje nam pełen obraz przyszłego domu. Dzięki temu etapowi, budynek jest już odpowiednio zabezpieczony i gotowy do dalszych prac wykończeniowych. Novisa Development, jako doświadczony deweloper, dba o to, aby ten etap przebiegał bez zakłóceń, gwarantując najwyższą jakość swoich inwestycji.

W następnym artykule przybliżymy procesy związane z elewacją i pracami wewnętrznymi budynku. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Novisa Development kształtuje swoje inwestycje krok po kroku.

 

*Może się różnić w zależności od inwestycji, osiedla i przyjętej praktyki, są to ogólne wytyczne

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta