Od fundamentów do stanu 'zero': pierwsze etapy budowy domów szeregowych

Od fundamentów do stanu 'zero': pierwsze etapy budowy domów szeregowych

Budowa domu to skomplikowany proces, który zaczyna się nie od pierwszej cegły, ale od dokładnego planowania i przygotowania terenu. Faza, w której budynek jest przygotowany do postawienia pierwszej ściany, nazywana jest stanem 'zero'. W artykule omówimy, czym jest stan 'zero' w kontekście budowy domów szeregowych Novisa Development i co obejmuje*.

Czym jest stan 'zero'?

Stan 'zero' to etap budowy, w którym teren budowy jest już w pełni przygotowany do rozpoczęcia budowy domu. Obejmuje on wykonanie wykopów pod fundamenty, zrealizowane są wszelkie prace ziemne, a także wykonane jest zabezpieczenie fundamentów i płyta fundamentowa. W przypadku domów szeregowych Novisa Development, standardem jest wykorzystanie płyty fundamentowej, co jest niezwykle ważne dla stabilności i trwałości całego budynku.

Stan 'zero' to moment, kiedy zakończono wszelkie prace ziemne, a teren budowy jest już w pełni przygotowany do rozpoczęcia właściwej budowy. W tym etapie można już dokładnie zobaczyć, gdzie znajdować się będą ściany, a także jak będzie wyglądała cała konstrukcja.

Co obejmuje stan 'zero'?

 1. Przygotowanie terenu - Przed rozpoczęciem budowy domu, teren musi być odpowiednio przygotowany. Obejmuje to usunięcie wszelkich przeszkód, takich jak drzewa czy krzewy, a także wyrównanie terenu. Zależnie od warunków gruntu, może być również konieczne wykonanie drenażu terenu.
 2. Wykopy pod fundamenty - Kolejnym etapem jest wykonanie wykopów pod fundamenty domu. Rozmiar i kształt wykopu zależy od projektu domu.
 3. Zabezpieczenie fundamentów - Wykonane wykopy muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby zapewnić stabilność budynku. Obejmuje to między innymi zabezpieczenie ścian wykopu, a w niektórych przypadkach także wykonanie dodatkowych prac, takich jak obniżenie poziomu wód gruntowych.
 4. Płyta fundamentowa - Po zabezpieczeniu fundamentów, wykonuje się płytę fundamentową. Jest to element, który przenosi obciążenia z budynku na grunt. W przypadku domów szeregowych Novisa Development, standardem jest wykorzystanie płyty fundamentowej. Płyta ta zapewnia doskonałe rozłożenie obciążenia, co jest kluczowe dla stabilności i trwałości całego budynku.

Stan 'zero' a Novisa Development

Stan zero to niezwykle ważny etap budowy domu. Odpowiednie przygotowanie terenu, budowa solidnych fundamentów i ich właściwe zabezpieczenie to podstawa sukcesu każdego przedsięwzięcia budowlanego. Novisa Development, dzięki doświadczeniu i stosowaniu sprawdzonych rozwiązań, gwarantuje najwyższą jakość wykonania na każdym etapie budowy - począwszy od stanu zero.

W następnym artykule przybliżymy kolejny etap budowy domu - stan surowy otwarty. Poznamy, co to oznacza i jakie prace są wtedy realizowane. Dołącz do nas i dowiedz się więcej o fascynującym procesie budowy domu z Novisa Development.

*Może się różnić w zależności od inwestycji, osiedla i przyjętej praktyki, są to ogólne wytyczne
Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta