Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Wiosna i lato to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto zadbać o to, aby nasz ogród czy taras był miejscem, w którym można odpocząć i relaksować się w wygodnym otoczeniu. Meble ogrodowe stanowią kluczowy element aranżacji naszej przestrzeni na zewnątrz. W jaki sposób wybrać te najlepsze dla siebie?

 

Kwestia wygody

 

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na wygodę mebli. Nie ma sensu kupować pięknie wyglądających krzeseł, które są niewygodne do siedzenia. Warto zatem zdecydować się na modele z miękkimi poduszkami, ergonomicznymi kształtami czy regulowanymi zagłówkami. Wybierając meble ogrodowe, należy także pamiętać o ich funkcjonalności – na przykład ława z miejscem na magazyny czy stół z rozkładanym blatem.

 

Żywotność a pielęgnacja

 

Meble ogrodowe są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszczu, wiatru, promieniowania UV. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostały wykonane. Najlepsze są te z aluminium, drewna tekowego czy tworzyw sztucznych. Należy również zadbać o ich pielęgnację, czyli regularne czyszczenie oraz zabezpieczenie przed wilgocią i promieniowaniem UV.

 

Przechowywanie po sezonie

 

Warto pomyśleć również o tym, jak przechowywać meble ogrodowe po zakończeniu sezonu. Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, możemy zdecydować się na modele składane czy łatwe do rozłożenia i przechowywania. Istnieją także specjalne pokrowce, które chronią meble przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

 

Wzory i kolory

 

Meble ogrodowe nie tylko mają być funkcjonalne i wygodne, ale również pięknie wyglądać. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę i wzornictwo. Aktualnie modne są modele w naturalnych kolorach – szarości, beże, brązy czy zielone. Dodatkowo, można zdecydować się na modne w tym sezonie elementy dekoracyjne – np. poduszki w geometryczne wzory czy miękkie pledy.

 

Budżet to nie przeszkoda

 

Wybierając meble ogrodowe, nie trzeba od razu inwestować w bardzo drogie modele. Na rynku dostępne są również tańsze warianty, które będą pełnić swoją funkcję równie dobrze. Warto zwrócić uwagę na wyprzedaże czy przeceny, które pozw ą na znalezienie mebli w niższych cenach. Warto również pamiętać, że inwestycja w dobrej jakości meble ogrodowe to inwestycja na dłuższy czas.

 

Meble na balkon i meble na taras

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie meble ogrodowe wybrać – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Meble na balkon powinny być niewielkie i funkcjonalne, natomiast meble na taras mogą być większe i bardziej rozbudowane. Ważne, aby dobrze dopasować je do wielkości przestrzeni, w której będą się znajdować.

 

Każdy dom od Novisa Development ma prywatny ogród

 

Osoby, które zamieszkają w domach od Novisa Development, mają pewność, że będą mogli cieszyć się prywatnym ogródkiem, który mogą dowolnie zagospodarować. Wybierając meble ogrodowe, warto wziąć pod uwagę styl i klimat, który chcemy wprowadzić w naszym prywatnym ogrodzie. Możemy stworzyć nastrojową przestrzeń do wypoczynku i relaksu lub postawić na meble w stylu miejskim i nowoczesnym. Zobacz naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta