Marzenie o własnym domu

Marzenie o własnym domu

Własny dom to marzenie wielu osób. Realizując je, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które decydują o tym, że nasze miejsce zamieszkanie stanie się dla nas oazą.

Dlaczego tak bardzo marzymy o własnym domu

Własny dom to często rozwiązanie najbardziej praktyczne i mimo wysokich kosztów utrzymania, najbardziej ekonomiczne. Znaczenie lepiej jest nawet spłacać ratę kredytu, niż płacić pieniądze za wynajem. Kredyt w końcu zwróci nam się, ponieważ będziemy posiadać własny majątek. Pieniądze zapłacone wynajmującemu to tak naprawdę utracone finanse.
 

Własny dom zapewnia też poczucie niezależności. Będąc u siebie, możemy się czuć jak u siebie – dopasować wystrój, czuć swobodę, jakiej na przykład nie mieliśmy mieszkając w studenckim mieszkaniu ze współlokatorami.

Marzenie o własnym domu jest też zrozumiałe z psychologicznego punktu widzenia. Nasze "cztery ściany" dają przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dobitnie pokazała to pandemia – rynek nieruchomości takich jak domy przeżył prawdziwy boom. Sprawdziło się angielskie przysłowie "Mój dom to moja twierdza". Dom daje poczucie pewnej samowystarczalności. Z drugiej strony, jest także widocznym dowodem naszego sukcesu – własna nieruchomość to dążenie wielu osób, efekt wieloletniej, ciężkiej pracy.

Żeby jednak mieszkanie "na swoim" dawało nam prawdziwą radość, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii, między innymi na to, w jakiej okolicy jest położony dom od dewelopera czy z rynku wtórnego, który chcemy kupić.

Okolica idealna do zamieszkania

Jaka okolica jest idealna do zamieszkania? Wśród istotnych czynników podaje się często dobrze zorganizowaną infrastrukturę, bliskość sklepów i punktów usługowych, a także to, aby sama okolica była cicha, spokojna – taka, w której można odpocząć, wyspać się. Oczywiście, idealnie jest, jeśli to wszystko możemy mieć w miarę rozsądnej cenie. Wbrew prognozom, ceny nieruchomości nie maleją. Można jednak znaleźć korzystne oferty. Jeśli na przykład interesuje nas dom z ogrodem, Warszawa będzie jednym z najdroższych wyborów. Im bliżej centrum, tym drożej. Jedną z popularnych lokalizacji jest Wilanów. Cena za m2 mieszkania sięga tam 11 000 zł/m2. W tej cenie mamy położenie w pięknej okolicy (w bliskości słynnego wilanowskiego pałacu), sieć infrastruktury – szkoły, sklepy, restauracje. Od centrum dzieli nas godzina podróży komunikacją miejską. Żeby dojechać do popularnej Galerii Mokotów, w której możemy zrobić większe zakupy, nie tylko spożywcze, potrzebujemy 44 minut. Wydawałoby się, że w tej cenie, możemy mieć większy komfort.

W podobnej odległości od centrum znajduje się Osiedle Novisa Modern, położone w Nowej Woli. Jeśli chodzi o dom na sprzedaż, Nowa Wola będzie świetnym wyborem. Kilka minut jazdy samochodem od osiedla znajdują się szkoły, żłobki i przedszkola. W okolicy znajdują się też sklep, apteki. Osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie, a także osiedla szeregowców stają się coraz popularniejsze. Dlaczego? Z jednej strony, kuszą korzystną ceną. Na wspomnianym osiedlu, jesteśmy w stanie kupić domek w cenie około 7 000 zł/m2. Sam projekt łączy w sobie nowoczesny styl, inspirowany architekturą angielską, z przytulnością kameralnego osiedla. Cały teren jest też tak zagospodarowany, aby mieszkańcy prosto z domu, mogli wyjść w zieleń otaczającej roślinności. 59 domków szeregowych o metrażach od 77 m2 do 86 m2 to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują oazy. 

Czy domy szeregowe muszą mieć garaż? Niekoniecznie, w inwestycji Novisa dostępne będą garaże lub zewnętrzne miejsca postojowe, przynależące do domów i gwarantujące komfortowe parkowanie.

Więcej na temat osiedla Novisa Modern znaleźć można na stronie https://novisa.pl/inwestycja/novisa-modern. Konsultant online odpowie na nasze wszystkie pytania.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta