Aranżacja małego aneksu kuchennego z salonem

Aranżacja małego aneksu kuchennego z salonem

Salon połączony z aneksem kuchennym to nowoczesne rozwiązanie, które posiada wielu zwolenników. Pozwala stworzyć dużą, otwartą przestrzeń, która daje ogromne możliwości. Aranżacja małego aneksu kuchennego z salonem wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad i unikania błędów, które pozwolą zachować maksimum funkcjonalności. Kwestie te przedstawia niniejszy artykuł.

Gdzie powinien znajdować się aneks kuchenny?

Połączenie aneksu kuchennego z salonem pozwala stworzyć otwartą i funkcjonalną przestrzeń. W celu wykorzystania wszystkich możliwości pomieszczenia aneks kuchenny musi znajdować się we właściwym miejscu. Z reguły jest on umieszczony na dwóch przylegających do siebie ścianach. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu ścianę północną i zachodnią, rzadziej wschodnią. Wynika to z faktu, że na ścianie południowej lub wschodniej znajdują się z reguły drzwi tarasowe umożliwiające wyjście do ogrodu.

O czym warto pamiętać urządzając aneks kuchenny?

Śmiało można stwierdzić, że salon to wizytówka każdego domu. W związku z tym w przypadku chęci posiadania aneksu kuchennego połączonego z salonem należy postawić przede wszystkim design na pasujący do stylu całego pomieszczenia oraz najwyższą jakość mebli, czy urządzeń. Jest to konieczne, ponieważ goście przebywający w salonie będą doskonale widzieli wszystko, co znajduje się w części kuchennej. W przypadku mebli najlepszym wyborem wydają się te, które są wykonane na zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz wyposażyć aneks w niezbędne schowki, czy szuflady. Jest to o tyle ważne, że w przypadku aneksów kuchennych zaleca się chowanie wszystkich zbędnych sprzętów, co pozwoli uniknąć efektu zagracenia i bałaganu.

Dobrym rozwiązaniem jest również rozdzielenie części kuchennej od rzeczywistego salonu. Można to zrobić wykonując inny rodzaj podłogi w obu częściach lub malując ściany innym kolorem. Posłużyć do tego może również odmienne oświetlenie, które pozwoli stworzyć odpowiedni klimat. Dobrym rozwiązaniem może być również wyspa lub barek pomiędzy aneksem, a salonem. Elementy te są również funkcjonalne, ponieważ mogą posłużyć jako stół na czas imprez, czy miejsce, gdzie można zjeść szybki posiłek. Oczywiście stworzenie wyspy, czy barku wymaga przestrzeni, dlatego też rozwiązania te wykorzystywane są zazwyczaj przez posiadaczy domów na przedmieściach.

Otwarta przestrzeń - wykorzystaj komfort domu pod miastem

Duża, otwarta przestrzeń powstała w wyniku połączenia salonu z aneksem kuchennym to nie tylko funkcjonalność, ale również bardzo modne rozwiązanie. Pozwolić sobie mogą na nie z reguły jedynie posiadacze domów pod miastem, którzy dysponują odpowiednią powierzchnią użytkową. W takim przypadku część dzienna (gościnna), która jest otwarta znajduje się zazwyczaj na parterze, a część nocna (sypialna) usytuowana jest na piętrze. Taki model z reguły przyjmują obecnie deweloperzy, a przykładem mogą być domy na osiedlu Wilgi Park 2 w Zgorzale. W bliskich okolicach Warszawy można znaleźć wiele tego typu inwestycji, które dostępne są również na stronie https://novisa.pl/inwestycje/. Zakup takiej nieruchomości prosto od dewelopera pozwala cieszyć się otwartą przestrzenią, w którym zaaranżowano funkcjonalny aneks kuchenny.

Moda na salony połączone z aneksem kuchennym nie przemija. Wynika to z faktu, że odpowiednio zaaranżowany aneks to wygodne rozwiązanie, które jest jednocześnie stylowe. Z pewnością pozazdrościć go mogą mieszkańcy małych mieszkań w blokach.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta