Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Kilka najlepszych sposobów

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Kilka najlepszych sposobów

Z roku na rok mamy coraz cieplejsze lata, do których mimo wszystko ciężko się przyzwyczaić. Przegrzewamy się nie tylko wychodząc z domów, lecz także w nich. Mury nagrzewają się i nie dają szans na zaznanie choćby niewielkiej ilości przyjemnego chłodu. Jak schłodzić mieszkanie, aby bezpieczne i spokojnie przeżyć upały? Poznaj nasze 3 sposoby.

1. Montaż klimatyzacji

Wydatek, który jest niezwykle opłacalny dla zdrowia. W mieszkaniu można zamontować klimatyzację, która będzie chłodzić twoje cztery ściany i ustalać w nich wybraną przez ciebie temperaturę. Zadbana klimatyzacja nie grzybieje ani nie wpływa na zdrowie czy życie użytkowników. Stale działająca klimatyzacja jest w stanie szybko ochłodzić pomieszczenie czy mieszkanie, dzięki czemu można w nim bezpiecznie żyć i spokojnie odpoczywać. W trakcie upałów jest praktycznie niezastąpiona.

Zamontowanie klimatyzacji wymaga zatrudnienia profesjonalistów. Zrobią to oni za odpowiednią opłatą. Cena w przypadku klimatyzacji to coś, czego obawia się większość użytkowników. Za klimatyzację trzeba zapłacić, także za jej podłączenie, eksploatację oraz ewentualne naprawy i cykliczny serwis. Jest to jednak najbardziej efektywny i szybki sposób na ochłodzenie mieszkania. Klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia i użytkowników.

2. Przenośny klimatyzator

Nie ma miejsca na klimatyzację albo jej podłączenie nie jest możliwe? Dobrym pomysłem będzie zastępstwo w postaci klimatyzatora. W tym przypadku należy brać pod uwagę jego cenę oraz montaż. Klimatyzator potrzebuje mieć miejsce do wydmuchiwania gorącego powietrza. Przez to najczęściej stoi przy oknie, do którego jest podłączony. Sposoby na montaż klimatyzatora są przeróżne. Można wyciąć dziurę na rurę czy kupić specjalny rękaw. To nic skomplikowanego i można poradzić sobie z tym samodzielnie, bez kontaktu z fachowcem.

W przypadku klimatyzatorów należy wziąć pod uwagę ich możliwości chłodzenia. Większość z nich nadaje się do pokojów bądź kawalerek. Zakres działania jednego klimatyzatora to zazwyczaj około 10/20 m2. Oznacza to, że klimatyzator nie ochłodzi całego mieszkania. Wręcz przeciwnie. Jeśli będzie tylko jeden w danym konkretnym pokoju, to przyczyni się do powstania bardzo nieprzyjemnego uczucia różnicy temperatur w mieszkaniu. W ten sposób można sprawić, że w jednym pokoju będzie przyjemnie chłodno, a w drugim duszno i gorąco.

3. Wentylatory i wiatraki

Najczęściej używanym sposobem do chłodzenia mieszkania są wiatraki, czy wentylatory. Przybierają one przeróżne wielkości, kształty i formy. Można mieć wentylator pionowy rotacyjny, okrągły z widocznymi skrzydłami stojący na podłodze, czy też taki mały, podręczny na biurku. Przy zakupie należy wybrać potrzebną wielkość i moc, aby taki sprzęt mógł jakkolwiek ochłodzić pomieszczenie.

Warto pamiętać jednak o dwóch aspektach. Wentylatory i wiatraki nie ochładzają powietrza, a jedynie zapewniają jego ruch w mieszkaniu. Przez to nie jest chłodniej, ale zmniejsza się uczucie duchoty. Druga kwestia jest czysto zdrowotna. Takie sprzęty nie mogą wiać prosto w mieszkańców, inaczej mogą przyczynić się do zapalenia krtani, płuc czy bólu pleców. Należy zachować rozsądek i nie ustawiać wiatraka bezpośrednio na siebie.


Zobacz ofertę naszych domów i mieszkań https://novisa.pl/inwestycje/ 

A tutaj przeczytasz o tym na co zwracać uwagę kupując dom czy mieszkanie.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta