Zasady efektywnego zagospodarowania przestrzeni na balkonie czy ogródku

Zasady efektywnego zagospodarowania przestrzeni na balkonie czy ogródku

Zarówno balkon, jak i ogródek mogą stać się dodatkowym, przyjemnym miejscem do spędzania czasu. Nawet najmniejsza przestrzeń, właściwie zagospodarowana, przyniesie wiele korzyści - od poprawy nastroju, poprzez uatrakcyjnienie przestrzeni mieszkalnej, aż do stworzenia własnego kącika natury w miejskiej dżungli. Z pewnością każdy, kto zdecyduje się na lokal od Novisa Development, doceni fakt, że każde z mieszkań posiada własny balkon lub ogródek. Poniżej znajdziecie kilka zasad efektywnego zagospodarowania takiej przestrzeni.

Planowanie przestrzeni

Pierwszym krokiem do efektywnego zagospodarowania przestrzeni na balkonie czy w ogródku jest stworzenie szczegółowego planu. Należy wziąć pod uwagę rozmiar dostępnej przestrzeni, orientację względem stron świata (co wpływa na ilość dostępnego światła), a także indywidualne preferencje i potrzeby.

Wybór mebli

Niezależnie od tego, czy planujemy urządzić balkon czy ogródek, warto pomyśleć o meblach, które będą odpowiednie dla danej przestrzeni. W małych miejscach sprawdzą się składane krzesła i stoliki, które można łatwo złożyć i schować, gdy nie są potrzebne. Dla większych przestrzeni można rozważyć dodanie wygodnej sofy czy hamaka.

Rośliny

Rośliny dodają przestrzeni życia i koloru, a jednocześnie poprawiają jakość powietrza. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny nadają się do uprawy na zewnątrz. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć wybór roślin, biorąc pod uwagę takie czynniki jak dostępność światła, wilgotność powietrza i temperaturę.

Dekoracje i dodatki

Dekoracje i dodatki mogą nadać balkonowi czy ogródkowi osobisty charakter. To mogą być kolorowe poduszki, lampiony, girlandy świetlne, a nawet małe fontanny czy rzeźby. Pamiętajmy jednak, że nie warto przesadzać z ilością dekoracji - za dużo elementów może sprawić, że przestrzeń stanie się przytłaczająca.

Wykorzystanie pionowej przestrzeni

Często zapominamy o tym, że nie tylko poziomą, ale i pionową przestrzeń można wykorzystać w ciekawy sposób. Półki, wiszące doniczki czy pnącza to świetny sposób na efektywne zagospodarowanie przestrzeni na balkonie czy w ogródku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą https://www.novisa.pl/inwestycje/. Każde mieszkanie posiada balkon lub ogródek, które z pewnością staną się idealnym miejscem do relaksu po ciężkim dniu. Zastosowanie powyższych zasad pozwoli Ci cieszyć się pięknie urządzoną przestrzenią na zewnątrz, niezależnie od rozmiaru Twojego balkonu czy ogródka.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta