Strony świata a dom - jaki układ jest najlepszy?

Strony świata a dom - jaki układ jest najlepszy?

Strony świata a dom - jaki układ jest najlepszy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują budowę lub remont swojego mieszkania. Odpowiedni układ domu ma bowiem wpływ na komfort i funkcjonalność wnętrza, a także na nasze samopoczucie. Dlatego warto zastanowić się, jaki układ jest najlepszy dla naszego mieszkania.

 

Wschód - zalety dla Twojego mieszkania

Jeśli układ domu jest skierowany na wschód, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Po pierwsze, rano będziesz mieć dostęp do naturalnego światła słonecznego, co poprawi Twój nastrój i pomoże Ci się rozbudzić. Po drugie, w ciepłe dni będziesz mieć dostęp do porannego słońca, co zapewni przyjemne ciepło w Twoim mieszkaniu. 

 

Zachód - zalety takiego mieszkania

Jeśli układ domu jest skierowany na zachód, również ma to wiele zalet. Po pierwsze, wieczorem będziesz miał widok na zachodzące słońce, co zapewni przyjemny relaks po ciężkim dniu. Po drugie, zachodnie strony mieszkania są zazwyczaj cieplejsze niż pozostałe, dzięki czemu mogą stanowić idealne miejsce do wypoczynku i relaksu.

 

Południe i południowy zachód idealny układ dla strefy dziennej

Jeśli układ domu jest skierowany na południe lub południowy zachód, jest to idealny układ dla strefy dziennej. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do naturalnego światła słonecznego przez większość dnia, co zapewni przyjemne i jasne wnętrza. 

 

Północny wschód idealny dla sypialni

Jeśli układ domu jest skierowany na północny wschód, jest to idealny układ dla sypialni. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do naturalnego światła słonecznego rano, co poprawi Twój nastrój i pomoże Ci się rozbudzić. Poza tym północne strony mieszkania są zazwyczaj chłodniejsze niż pozostałe, co zapewni przyjemne warunki do spania w upalne dni.

 

Podsumowując, wybór odpowiedniego układu domu ma duży wpływ na komfort i funkcjonalność wnętrza. Jeśli chcesz cieszyć się naturalnym światłem słonecznym, warto zwrócić uwagę na wschodnią lub zachodnią stronę domu. Jeśli zależy Ci na przyjemnym cieple w Twoim mieszkaniu, warto skierować go na południe lub południowy zachód. Natomiast jeśli szukasz spokojnej i cichej sypialni, warto wybrać północny wschód.

 

Warto również wspomnieć, że domy od Novisa Development cechują się funkcjonalnym układem, dzięki czemu możesz cieszyć się wygodnym i komfortowym mieszkaniem. Poznaj naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta