Oświetlenie w mieszkaniu ‒ zasady, które podniosą komfort domowników

Oświetlenie w mieszkaniu ‒ zasady, które podniosą komfort domowników

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ważna jest rola oświetlenia w Twoim mieszkaniu? Ta często niedoceniana kwestia może wywrzeć ogromny wpływ na Twój komfort życia, wydajność pracy, a nawet nastrój. Ten artykuł pokazuje jak dobrze zaplanować oświetlenie w różnych pomieszczeniach - salonie, kuchni, łazience i sypialni.

Oświetlenie w mieszkaniu – zasady, które warto znać

Przed przystąpieniem do planowania oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, powinniśmy pamiętać o trzech typach oświetlenia: ogólnym, punktowym i dekoracyjnym. Każde z nich pełni inną funkcję i razem tworzą harmonijną całość. Po drugie, warto uwzględnić naturalne źródła światła, jak te, które oferują mieszkania i domy od Novisa Development. Duże okna to świetne źródło światła dziennego, które sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu.

Jak rozplanować oświetlenie w salonie?

Salon jest sercem domu. Tutaj spotykamy się z rodziną, relaksujemy, czy pracujemy. Dlatego tak ważne jest, aby oświetlenie było wielofunkcyjne. Oświetlenie ogólne, takie jak plafonierki czy lampy sufitowe, zapewnia równomierne rozproszenie światła. Z kolei oświetlenie punktowe, np. lampy stojące przy kanapie czy fotelu, umożliwi czytanie książki czy prace na laptopie. Natomiast oświetlenie dekoracyjne doda uroku i przytulności przestrzeni.

Jakie oświetlenie w kuchni sprawdzi się najlepiej?

W kuchni, oświetlenie powinno być praktyczne i funkcjonalne. Oświetlenie ogólne zapewnia widoczność w całym pomieszczeniu, natomiast oświetlenie punktowe pod szafkami umożliwi precyzyjną pracę podczas gotowania. Pamiętaj także o oświetleniu stref roboczych, takich jak blat kuchenny czy zlew.

Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

W łazience, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Wszystkie źródła światła powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Oświetlenie ogólne powinno zapewniać dobrą widoczność, natomiast oświetlenie punktowe przy lustrze umożliwi precyzyjne wykonanie czynności takich jak makijaż czy golenie.

Jakie oświetlenie do sypialni wybrać?

Sypialnia to miejsce relaksu, dlatego oświetlenie powinno być delikatne i przytulne. Oświetlenie ogólne może być nieco słabsze, natomiast lampy nocne z regulacją intensywności światła pozwolą na czytanie przed snem, bez zakłócania spoczynku partnera.

Podsumowując, dobrze zaplanowane oświetlenie potrafi przemienić atmosferę każdego pomieszczenia. Warto poświęcić temu nieco czasu, aby cieszyć się komfortem i funkcjonalnością. Wspomnijmy też, że duże okna w mieszkaniach od Novisa Development, to dodatkowe, naturalne oświetlenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: https://www.novisa.pl/inwestycje/ - gwarantujemy, że każde pomieszczenie w naszych mieszkaniach zachwyca naturalnym światłem.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta