Lepiej mieszkać w dużym mieście czy w małym miasteczku?

Lepiej mieszkać w dużym mieście czy w małym miasteczku?

Jakie są zalety mieszkania w dużym mieście?

Duże miasto to dobra propozycja dla osób, które cenią sobie życie kulturalno-rozrywkowe i chętnie jedzą „na mieście”. W stolicy i innych dużych miastach Polski będą mieli nieograniczony dostęp do jednego i drugiego. Ponadto trzeba docenić dużą liczbę sklepów czynnych do późnych godzin nocnych. W dużych miastach sprawnie działa komunikacja, można się po nich poruszać bez konieczności posiadania własnego samochodu nawet w nocy.

Rodzice dzieci w wieku szkolnym doceniają wysoki poziom edukacji i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

 

Duże miasta mają też wady

Ci sami rodzice, którzy tak cenią ofertę skierowaną do najmłodszych, przyznają, że ich dzieci rzadko przebywają na świeżym powietrzu. To nie tylko kwestia braku czasu, ale i bezpieczeństwa – w dużych miastach dzieci są anonimowe, nie każdy rodzic ma odwagę wypuścić je bez opieki na plac zabaw czy boisko między blokami.

 

Metropolie praktycznie nigdy nie zasypiają. To chyba ich największa wada. Hałas i światła wdzierają się do mieszkań przez całą noc. Jeśli ktoś zaryzykował i zamieszkał blisko ruchliwej ulicy, raczej się nie wyśpi.

 

Nieruchomości w centrach miast są bardzo drogie. To bariera dla wielu osób, którym marzy się zamieszkanie w stolicy. Tu nawet ceny kawalerek potrafią przekroczyć ceny dużo większych nieruchomości na obrzeżach.

 

Małe miasteczka gwarantują kameralną atmosferę

Mieszkanie w małym mieście to na pewno wolniejsze tempo życia. Tu ludzie znają się, pozdrawiają na ulicach, mają baczenie na swoje dzieci. Rodzice odważniej wypuszczają je same z domu choćby dlatego, że ruch na drogach jest znacznie mniejszy.

 

Ceny nieruchomości są tu na pewno niższe, ale w zamian trzeba się liczyć z uboższą ofertą edukacyjną i kulturalną. Obejrzenie filmu w kinie czy przedstawienia w teatrze często pociąga za sobą problemy natury logistycznej. O pracę jest trudniej, co wiąże się z koniecznością dojazdów, nie każdy może pracować zdalnie.

 

Małe miasta niewątpliwie są dobrą lokalizacją dla seniorów, którzy chcą spędzić jesień życia kameralne, bez wielkomiejskiego tłoku i zgiełku. Młodzi ludzie powinni szukać innych rozwiązań.

 

Dom w cenie mieszkania na obrzeżach Warszawy – propozycja, która zadowoli wszystkich

Bliskość natury i centrum stolicy, czy to możliwe? Tak położone nieruchomości oferuje Novisa – developer z dużym doświadczeniem w budowaniu domów spełniających potrzeby rodzin z małymi dziećmi oraz nieco starszymi.

Do największych atutów oferty należą autorskie rozwiązania architektoniczne doskonale wpisujące się w potrzeby nabywców, wyraźne oddzielenie części rekreacyjnej od wypoczynkowej, przestronne dobrze doświetlone wnętrza z dużą liczbą okien oraz przynależne do nieruchomości ogródki.

Warto podkreślić też dobre skomunikowanie z centrum Warszawy oraz bliskość niezbędnej infrastruktury: szkoły, przedszkola, sklepy, apteki itp., a także kameralność osiedli sprzyjającą odpoczynkowi i nawiązywaniu relacji towarzyskich z sąsiadami.

Sprawdź naszą ofertę https://novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta