Jak zaoszczędzić na prądzie w domu?

Jak zaoszczędzić na prądzie w domu?

Oszczędzanie na prądzie w domu to ważna kwestia, zarówno ze względu na ekologię, jak i nasz portfel. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć zużycie prądu w swoim domu. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić na prądzie w domu.

 

 • Żarówki LED - zamienienie tradycyjnych żarówek na LED-owe to jeden z najprostszych sposobów na zmniejszenie zużycia prądu w domu. LED-owe żarówki zużywają o wiele mniej energii niż tradycyjne, dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet do 80% na rachunkach za prąd. Poza tym LED-owe żarówki działają dłużej, co oznacza, że rzadziej będziesz musiał je wymieniać.

 

 • Nie używaj ciemne zasłony - jeśli Twoje mieszkanie jest nasłonecznione, warto zrezygnować z ciemnych zasłon i firanek. Dzięki temu naturalne światło słoneczne będzie swobodnie wpadać do pomieszczeń, co oznacza, że będziesz korzystać z mniej sztucznego oświetlenia. Dzięki temu zaoszczędzisz na prądzie, a jednocześnie Twoje mieszkanie będzie wyglądać jaśniej i przyjemniej.

 

 • Biurko przy oknie - jeśli pracujesz w domu lub często korzystasz z komputera, warto postawić biurko przy oknie. Dzięki temu naturalne światło słoneczne będzie oświetlać Twój stół, co oznacza, że będziesz korzystać z mniej sztucznego oświetlenia. Dzięki temu zaoszczędzisz na prądzie, a jednocześnie Twoja praca będzie bardziej komfortowa.

 

 • Energooszczędne gotowanie - aby zmniejszyć zużycie prądu w domu, warto również zwrócić uwagę na sposób gotowania. Poza tym warto pamiętać o odpowiednim doborze garnków do płyty, aby uniknąć marnowania energii.

 

 • Racjonalne korzystanie ze sprzętów AGD - aby zmniejszyć zużycie prądu w domu, warto również zwrócić uwagę na sposób korzystania ze sprzętów AGD. Na przykład, jeśli używasz lodówki, warto pamiętać o jej regularnym czyszczeniu, aby zapewnić dobry przepływ powietrza i uniknąć nadmiernego zużycia prądu. Podobnie warto pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra w pralce, aby zapewnić jej dobrą pracę.

 

Domy od Novisa Development - jeśli poszukujesz nowego mieszkania, warto zwrócić uwagę na domy od Novisa Development. Nasze nowoczesne budynki cechują się dużymi oknami, dzięki czemu pomieszczenia są dobrze nasłonecznione. To oznacza, że będziesz korzystać mniej z sztucznego oświetlenia, co przełoży się na niższe rachunki za prąd. Poza tym nowoczesne technologie stosowane przy budowie naszych domów pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i koszty ogrzewania domu. Tutaj możesz zobaczyć naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

 

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie zużycia prądu w domu. Warto zamienić tradycyjne żarówki na LED-owe, zrezygnować z ciemnych zasłon i firanek, postawić biurko przy oknie, wybrać energooszczędne gotowanie oraz racjonalnie korzystać ze sprzętów AGD. Domy od Novisa Development charakteryzują się dużymi oknami i nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu zapewniają niższe zużycie prądu i koszty ogrzewania. Dzięki tym prostym sposobom możesz zaoszczędzić na prądzie w swoim domu, a jednocześnie dbać o środowisko.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta