Jak ustawić meble w salonie? Praktyczne porady

Jak ustawić meble w salonie? Praktyczne porady

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Aby cieszyć się w nim komfortem i funkcjonalnością, warto dokładnie przemyśleć, jakie meble ustawić i w jaki sposób. W tym artykule podpowiadamy, jakie są najważniejsze wskazówki, jakie warto mieć na uwadze podczas aranżacji salonu, a także jak ustawić meble w salonie z jadalnią, prostokątnym salonie oraz małym salonie.

 

Jak ustawić meble w salonie - Najważniejsze wskazówki

 

Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego mebla centralnego, takiego jak kanapa lub sofa. Powinny być one wygodne i funkcjonalne, ale też mieć odpowiednią wielkość, aby nie krępowały przestrzeni. Wokół nich warto rozmieścić fotele i pufy, tworząc wygodne miejsca do siedzenia i relaksu.

 

Kolejnym krokiem jest wybór stolika kawowego, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Musi on pasować do rozmiaru kanapy lub sofy, a także nie przeszkadzać w ruchu. Warto też pamiętać o dodaniu kilku źródeł światła, aby stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę.

 

Jak ustawić meble w salonie z jadalnią?

 

W przypadku salonu z jadalnią warto połączyć oba pomieszczenia w sposób funkcjonalny i estetyczny. Można np. postawić kanapę lub sofę z jednej strony salonu, a z drugiej stół jadalny i krzesła. W ten sposób stworzymy harmonijną przestrzeń, która będzie służyć zarówno do wypoczynku, jak i spożywania posiłków.

 

Warto też pomyśleć o meblach z funkcją praktyczną, takich jak regał lub szafki, które pomogą w przechowywaniu akcesoriów jadalnych i sprzętów audio-wideo.

 

Jak ustawić meble w prostokątnym salonie?

 

W prostokątnym salonie warto postawić meble wzdłuż jednej ze ścian, co pozwoli na optyczne wydłużenie pomieszczenia. Można umieścić kanapę lub sofę wzdłuż jednej ściany, a na przeciwko niej postawić regał lub szafkę RTV. Dzięki temu zyskamy harmonijną i funkcjonalną przestrzeń.

 

Warto też pomyśleć o podziale salonu na strefy, np. rekreacji, czy pracy. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej zorganizowane i przestrzenne.

 

Jak ustawić meble w małym salonie?

 

W małym salonie najważniejszą rzeczą jest optyczne powiększenie przestrzeni. W tym celu warto zastosować kilka trików, np. postawić jasne meble, które odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Ważne jest też, aby nie przeciążać przestrzeni zbyt dużą ilością mebli.

 

Kanapa lub sofa powinna być odpowiedniej wielkości i mieć prosty, minimalistyczny design. Warto też zastanowić się nad meblami wielofunkcyjnymi, takimi jak pufy z funkcją pojemnika na rzeczy. Można też zastosować regały lub szafki, które nie tylko pomogą w przechowywaniu, ale też optycznie powiększą pomieszczenie.

 

W domach od Novisa Development można wybierać spośród różnych układów salonów, które zostały zaprojektowane w sposób funkcjonalny i przestronny. Dzięki temu można dostosować pomieszczenie do swoich potrzeb i upodobań, a zarazem cieszyć się wysokim komfortem użytkowania. Zobacz co mamy w ofercie https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

 

Podsumowanie

 

Aranżacja salonu to proces, który wymaga dokładnego przemyślenia i planowania. Ważne jest, aby wybierać meble odpowiedniej wielkości i kształtu, które będą funkcjonalne i estetyczne. W salonie z jadalnią warto połączyć oba pomieszczenia w sposób harmonijny, natomiast w prostokątnym salonie warto stworzyć przestrzeń z podziałem na strefy. W małym salonie ważne jest optyczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie jasnych mebli i minimalizm. Wszystkie te porady można łatwo zastosować w domach od Novisa Development, gdzie można wybierać spośród różnych układów salonów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta