Jak urządzić pokój dziecięcy, by rósł razem z dzieckiem?

Jak urządzić pokój dziecięcy, by rósł razem z dzieckiem?

Dzieci rosną szybko i ich potrzeby zmieniają się wraz z rozwojem. Dlatego też urządzenie pokoju dziecięcego w taki sposób, by pasował on do potrzeb dziecka na każdym etapie rozwoju, jest ważnym wyzwaniem. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

 1. Strefy funkcjonalne

Pokój dziecięcy powinien składać się z kilku stref funkcjonalnych, takich jak miejsce do zabawy, miejsce do nauki i miejsce do spania. Każda z tych stref powinna być odpowiednio wyposażona i zaaranżowana, by dziecko mogło w nich w pełni korzystać.

 • Miejsce do zabawy powinno być przestronne i wesołe, z odpowiednią ilością zabawek i udogodnień, takich jak kolorowe dywaniki czy pufy.
 • Miejsce do nauki powinno być spokojne i dobrze oświetlone, z odpowiednim biurkiem i krzesłem oraz regałem na książki i przybory szkolne.
 • Miejsce do spania powinno być wygodne i bezpieczne, z wygodnym łóżkiem i odpowiednim oświetleniem.

 1. Sprzęty i ich modyfikacja

W pokoju dziecięcym ważne jest, by dobierać odpowiednie sprzęty i meble, które będą dostosowane do potrzeb dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Warto wybierać meble, które mogą być modyfikowane i rozszerzane w miarę wzrostu dziecka, takie jak regulowane biurka czy łóżka z możliwością dodawania szuflad.

 1. Uniwersalna kolorystyka

Kolorystyka pokoju dziecięcego powinna być uniwersalna i stonowana, tak by pasowała do różnych etapów rozwoju dziecka. W miejsce kolorów jaskrawych i wzorzystych warto wybrać stonowane barwy, takie jak beże, szarości czy pastelowe odcienie. Dzięki temu pokój dziecka będzie spójny i elegancki, niezależnie od tego, jakie dodatki i dekoracje zostaną dodane w miarę upływu czasu.

Podsumowując, urządzenie pokoju dziecięcego w taki sposób, by rósł on razem z dzieckiem, wymaga odpowiedniego podejścia i doboru mebli i sprzętów. Ważne jest, by tworzyć strefy funkcjonalne, wybierać meble, które mogą być modyfikowane, oraz stosować uniwersalną kolorystykę. Dzięki temu pokój dziecięcy będzie wygodny i bezpieczny dla dziecka na każdym etapie jego rozwoju.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta