Jak urządzić kuchnię?

Jak urządzić kuchnię?

Urządzenie mieszkania jest bardzo ważne, dla każdego właściciela. Kuchnia, łazienka, sypialnia, salon czy gabinet. Każde pomieszczenie powinno spełniać potrzeby użytkowników, cieszyć oko i sprawiać, że domownicy będą czuli się bezpiecznie. Jak urządzić kuchnię, żeby było dobrze i modnie?

Przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania

Kuchnia to miejsce niezwykle użytkowe, w którym przede wszystkim trzeba dbać o komfort pracy. Nie można sobie utrudniać życia, stawiając np. lodówkę na przeciwległym końcu pomieszczenia. Wszystkie najważniejsze elementy powinny stać obok siebie, najlepiej w linii prostej. Najprzyjemniejszym, najbardziej komfortowym i intuicyjnym rozwiązaniem jest ustawienie sprzętów i mebli w następującej kolejności: lodówka, blat, kuchenka zlew. Taki układ ma bardzo proste wytłumaczenie, które szybko do siebie przekonuje każdego użytkownika.

Wyciągnięte produkty z lodówki szybko przekładane są na blat, gdzie można je spokojnie pokroić czy przygotować do obróbki termicznej. Następnie trafiają na kuchenkę, na której są gotowane, smażone czy duszone. Nałożone jedzenie ląduje na talerzach, a garnki, patelnie czy innego rodzaju kuchenne sprzęty spychane są prosto do zlewu po prawej stronie. W ten sposób można ustawić każdą kuchnię, niezależnie od jej rozmiaru.

Salon z aneksem kuchennym

Najczęściej spotykany układ w polskich domach i mieszkaniach to połączenie salonu z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Największym plusem jest zachowanie otwartej przestrzeni, która daje ogromne możliwości. Teren ten można podzielić tak, aby wzrokowo te pomieszczenia stanowiły dwa inne obiekty. Dobrym pomysłem jest np. zmieniony kolor ścian czy podłóg. Ten efekt można wzmocnić, np. dodając pasek z kafelek albo próg podłogowy. Świetnym sposobem na przedzielenie salonu z aneksem, jest też dodanie szafki narożnej, które wzrokowo zamknie kuchnię. Takie rozwiązanie sprawia, że to pomieszczenie wygląda na dwa oddzielne, ale jego duża wielkość i przejrzystość jest stale zachowana. Salon z aneksem kuchennym to świetna opcja dla osób, które nie chcą marnować przestrzeni na dodatkowe ściany.

Zastosowanie takie rozwiązania ma również duży plus na życie rodzinnie. Można swobodnie prowadzić rozmowy, będąc w jednym pomieszczeniu, czy też oglądać wspólnie film, gdy ktoś pracuje w kuchni.

Modne wzory i kolory

Modna stale się zmienia, przemija, a wzory zastępowane są nowymi. Są jednak takie elementy, które nie zmieniają się mimo upływu lat. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na blaty. Te nigdy nie powinny być gładkie, jednolite i jednokolorowe. Każdy blat powinien posiadać wzory, które nie tylko nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego wyrazu, lecz także ukryją wszelkie kruszynki, które wypadły podczas przygotowywania jedzenia.

Kolejny ważny aspekty to kolor kuchni. Ta nie powinna być ciemna. Ogromna zmora dla użytkowników czarne czy ciemnoszare armatury, czy blaty. Na nich widać każdy zaciek, każdy element kurzu czy fragment jedzenia. Takich kolorów w kuchni praktycznie nie da się wyczyścić. Zawsze będą wyglądać, jakby były brudne, co powoduje nie tylko nieprzyjemne efekty wizualne, lecz także wpływa na psychikę.

Świetnym pomysłem jest łączenie kolorów w kuchni. Dolne szafki mogą mieć np. inny odcień niż te górne. W ten sposób całe pomieszczenie nabiera kolorów i pobudza do życia. To niezwykle przydatne w takich użytkowych miejscach. Mają one pobudzać kreatywność i dodawać chęci do działa.

Chcesz więcej pomysłów? Przeczytaj nasz artykuł: Jak urządzić dom w stylu boho? https://novisa.pl/o-firmie/aktualnosci/jak-urzadzic-dom-w-stylu-boho 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta