Jak czyścić białe meble? Sprawdź skuteczne patenty

Jak czyścić białe meble? Sprawdź skuteczne patenty

Białe meble to piękny element wyposażenia wnętrza, który dodaje przestrzeni lekkości i elegancji. Jednak utrzymanie ich w czystości może być wyzwaniem, ponieważ każde zabrudzenie od razu się na nich rzuca w oczy. W poniższym artykule przedstawiamy skuteczne patenty na to, jak czyścić białe meble, by zachowały one swój błysk i piękno na długo.

 

Jak czyścić białe meble? Najważniejsze zasady

 

Przed rozpoczęciem czyszczenia białych mebli należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, zawsze należy działać delikatnie i ostrożnie, unikając zbyt silnego nacisku lub środków chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię mebli. Po drugie, zaleca się regularne usuwanie kurzu, który osadza się na meblach i sprawia, że wyglądają one matowo i brudno. Wreszcie, należy unikać stosowania zbyt gorącej wody, która może zniszczyć powierzchnię mebli lub uszkodzić klej użyty do łączenia różnych elementów mebla.

 

Jak czyścić białe meble z połyskiem?

 

Białe meble z połyskiem są piękne, ale wymagają specjalnego traktowania. Najlepszym sposobem na ich czyszczenie jest użycie delikatnej, wilgotnej ściereczki i specjalnego środka czyszczącego przeznaczonego do mebli z połyskiem. Przed użyciem środka należy dokładnie przeczytać etykietę i upewnić się, że jest on odpowiedni dla danego rodzaju powierzchni. Następnie należy delikatnie przetrzeć meble wilgotną ściereczką, a następnie przetrzeć je suchą ściereczką, by pozbyć się wszelkich zacieków.

 

Jak czyścić matowe białe meble?

 

Matowe białe meble są mniej wymagające niż meble z połyskiem, ale wymagają regularnego czyszczenia. Najlepszym sposobem na ich czyszczenie jest użycie delikatnej ściereczki i płynu do mycia naczyń rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością płynu, ponieważ nadmiar może zrobić więcej szkody niż pożytku. Następnie należy dokładnie przetrzeć meble wilgotną ściereczką i pozostawić je do wyschnięcia.

 

Jak czyścić białe meble tapicerowane?

 

Białe meble tapicerowane wymagają jeszcze większej ostrożności przy czyszczeniu, ponieważ zbyt silne środki czyszczące mogą zniszczyć materiał lub uszkodzić kolor. Najlepszym sposobem na czyszczenie białych mebli tapicerowanych jest użycie specjalnego środka czyszczącego dla tapicerki, który jest łagodny i nieuszkadza tkanin. Przed użyciem należy przetestować środek na niewidocznym miejscu, by upewnić się, że nie spowoduje on żadnych szkód. Następnie należy delikatnie przetrzeć meble wilgotną ściereczką nasączoną środkiem czyszczącym i pozostawić je do wyschnięcia.

 

Co zrobić, żeby białe meble nie żółkły?

 

Żółknięcie białych mebli to problem, który może pojawić się z czasem, zwłaszcza jeśli są one narażone na działanie promieni słonecznych lub wystawione na działanie dymu papierosowego. Aby temu zapobiec, warto stosować specjalne środki do ochrony mebli, które chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto także regularnie przetrzeć meble wilgotną ściereczką, by usunąć osadzone na nich zanieczyszczenia i kurz, które mogą przyspieszać proces żółknięcia.

 

Czego unikać przy czyszczeniu białych mebli?

 

Przy czyszczeniu białych mebli należy unikać stosowania zbyt gorącej wody, silnych środków czyszczących, szorstkich ścierek i zbyt intensywnych ruchów, które mogą uszkodzić powierzchnię mebli. Należy także unikać stosowania środków zawierających alkohol lub rozpuszczalniki, ponieważ mogą one zniszczyć powłokę ochronną na powierzchni mebli. W przypadku trudnych plam, należy działać delikatnie i systematycznie, a jeśli nie jesteśmy pewni, jakie środki czyszczące stosować, warto skonsultować się z profesjonalistami lub przetestować środek na niewidocznym miejscu.

 

Podsumowując, utrzymanie białych mebli w czystości nie jest trudne, pod warunkiem, że stosujemy się do kilku ważnych zasad i korzystamy z odpowiednich środków czyszczących. Dzięki regularnemu czyszczeniu i ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, białe meble będą długo zachowywać swój błysk i piękno, dodając uroku i elegancji do naszego wnętrza.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta