Dywan – jaki wybrać i jak go pielęgnować?

Dywan – jaki wybrać i jak go pielęgnować?

Dywany są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także praktycznym. Stanowią ochronę podłogi przed zarysowaniem, zapobiegają osuwaniu się mebli oraz izolują akustykę pomieszczenia.

 

Dywany – rodzaje i pielęgnacja

 

Dywan to dekoracyjny element wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Może pełnić rolę estetyczną, ale również praktyczną, izolując dźwięk, zwiększając izolację cieplną lub chłodząc pomieszczenie. Wybór odpowiedniego dywanu może być trudny, dlatego warto poznać różne rodzaje dywanów i sposób ich pielęgnacji.

 

Dywan do salonu

 

Dywan do salonu to element wyposażenia, który ma za zadanie podkreślić charakter wnętrza. Wybierając dywan do salonu warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Dywany wełniane są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, ale trudno je czyścić, natomiast dywany z bawełny są łatwe do utrzymania w czystości, ale mniej odporne na ścieranie. W salonie dobrze sprawdzą się dywany o krótkim włosiu, a w przypadku większych pomieszczeń można zdecydować się na dywan o dużej powierzchni.

 

Dywan do kuchni

 

Dywan do kuchni powinien być wykonany z materiału łatwego do utrzymania w czystości, takiego jak np. winyl. Dobrym rozwiązaniem może być również dywan z gumy, który nie tylko chroni podłogę przed uszkodzeniem, ale również zapobiega poślizgnięciu się. Wybierając dywan do kuchni należy również zwrócić uwagę na kolor i wzór. Lepiej unikać ciemnych kolorów, które podkreślają zabrudzenia, a zamiast tego wybrać jasne, łatwe do utrzymania w czystości.

 

Dywan do sypialni

 

Dywan do sypialni to element, który ma za zadanie stworzyć przytulną atmosferę. W sypialni najlepiej sprawdzą się dywany o miękkim i puszystym runie. Dostępne są one w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można wybrać dywan, który idealnie wpisze się w styl sypialni.

 

Dywan dziecięcy

 

Dywan dziecięcy to element, który powinien nie tylko wyglądać estetycznie, ale również spełniać funkcję bezpieczną dla dziecka. W przypadku dywanów dziecięcych warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzą się dywany z bawełny lub wełny, ponieważ są one miękkie i delikatne dla skóry dziecka. Dodatkowo, warto wybrać dywan o antypoślizgowej warstwie, dzięki czemu unikniemy niebezpiecznych poślizgnięć.

 

Dywan zewnętrzny na taras lub balkon

 

Dywan zewnętrzny na taras lub balkon to element, który pozwala na stworzenie przytulnej przestrzeni w ogrodzie lub na balkonie. Wybierając dywan zewnętrzny należy zwrócić uwagę na jego odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, słońce czy wiatr. Najlepiej wybierać dywany z tworzyw sztucznych, które są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Warto również zdecydować się na dywan o jasnym kolorze, który nie będzie się przegrzewał w słońcu.

 

Pielęgnacja dywanów

 

Aby dywan długo zachował swój estetyczny wygląd, należy regularnie go czyścić. W przypadku dywanów wełnianych należy unikać zbyt częstego odkurzania, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia runa. Lepiej zdecydować się na odkurzanie raz na kilka tygodni. W przypadku dywanów z bawełny można odkurzać je częściej. W celu usunięcia plam z dywanu, należy stosować specjalne środki czyszczące dostosowane do danego rodzaju dywanu.

 

Podsumowanie

 

Wybór odpowiedniego dywanu oraz jego pielęgnacja to ważne elementy dbania o wygląd i funkcjonalność naszego mieszkania. Dobrze dobrany dywan może podkreślić charakter wnętrza, zapewnić przytulną atmosferę, a także chronić podłogę przed uszkodzeniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj dywanu oraz sposób jego pielęgnacji, aby cieszyć się estetycznym wyglądem i trwałością przez długi czas. W domach od Novisa Development, dzięki dużej przestrzeni, można z powodzeniem zastosować dywany w wielu pomieszczeniach. Zobacz naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta