Domowa spiżarnia – jak ją urządzić i zorganizować?

Domowa spiżarnia – jak ją urządzić i zorganizować?

Domowa spiżarnia to pomieszczenie, które może znacznie ułatwić organizację i przechowywanie produktów spożywczych. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w bloku, warto zastanowić się nad urządzeniem takiego miejsca w naszym domu. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek dotyczących urządzenia i organizacji domowej spiżarni.

 

Spiżarnia w domu – dlaczego warto?

Spiżarnia to pomieszczenie, w którym przechowujemy produkty spożywcze, napoje, przetwory, przyprawy i wiele innych artykułów. Dzięki temu, że wszystko mamy w jednym miejscu, łatwiej jest utrzymać porządek i zorganizować przestrzeń. Dzięki spiżarni unikniemy także sytuacji, w której musimy trzymać produkty w różnych miejscach, co znacznie utrudnia organizację.

 

Regał do spiżarni – jaki mebel wybrać?

Regał to podstawowy mebel w domowej spiżarni. Najlepiej wybrać solidny regał o możliwie dużej pojemności. W zależności od wielkości spiżarni, możemy zdecydować się na regał wolnostojący lub ściankowy. Regał powinien być łatwy do czyszczenia oraz odporny na wilgoć i pleśń.

 

Domowa spiżarnia – praktyczne akcesoria

Przydatnymi akcesoriami do spiżarni są uchwyty na słoiki, magnesy na noże, koszyki na produkty, a także pojemniki na surowce sypkie i zapinki do worków foliowych. Dzięki tym akcesoriom łatwiej jest utrzymać porządek i zorganizować przestrzeń w spiżarni.

 

Półki do spiżarni – organizacja domowej spiżarni

Organizacja półek w spiżarni jest kluczowa dla utrzymania porządku i zapewnienia łatwego dostępu do produktów. Warto podzielić półki na sekcje i umieszczać w nich produkty o podobnym przeznaczeniu, np. przyprawy, napoje, produkty sypkie itp. Dzięki temu wszystko będzie łatwiej znaleźć, a przestrzeń na półkach będzie lepiej wykorzystana.

 

Spiżarnia w domu jednorodzinnym a spiżarnia w bloku

Spiżarnia w domu jednorodzinnym zazwyczaj jest większa i bardziej przestronna niż w mieszkaniu w bloku. W domu można łatwiej zaplanować jej rozmieszczenie, np. umieścić ją w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. W przypadku mieszkań w bloku spiżarnia z wykorzystywana jest często jako niewielkie pomieszczenie zlokalizowane w kuchni lub przedpokoju. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wykorzystaniem każdej dostępnej przestrzeni, np. poprzez umieszczenie regału na ścianie lub w rogu pomieszczenia.

 

Mała spiżarnia w kuchni

Jeśli nie mamy dużo miejsca w domu lub mieszkaniu, spiżarnię możemy zorganizować w kuchni. W tym celu warto wykorzystać dostępne szafki i półki, a także zainstalować dodatkowe półki lub uchwyty na drzwiach szafek. Dzięki temu będziemy mieli wszystko pod ręką i łatwiej będzie nam utrzymać porządek w kuchni.

Wszystkim, którzy marzą o przestronnym domu z pięknym ogrodem, polecamy zapoznanie się z naszą ofertą https://www.novisa.pl/inwestycje/ . W naszych domach znajdziesz dużo miejsca, w tym także na funkcjonalną spiżarnię.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta