Czego najbardziej brakuje w Warszawie?

Czego najbardziej brakuje w Warszawie?

Mieszkańcy stolicy mają prawo uważać się za szczęściarzy, mieszkanie w dużym mieście ma bowiem wiele plusów. Dobra komunikacja, ciekawa oferta kulturalno-rozrywkowa i gastronomiczna, niskie bezrobocie. Jednak coraz więcej warszawiaków marzy o wyprowadzce poza ścisłe centrum miasta. Sprawdziliśmy dlaczego.

W Warszawie brakuje prawdziwych nocy

Wielu mieszkańców stolicy skarży się na brak wyraźnego rozgraniczenia między dniem a nocą. Warszawa faktycznie pod tym względem jest specyficzna. Jasno oświetlone ulice skutecznie rozpraszają mrok, co niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo, ale bez zaciemniających zasłon lub rolet ciężko o mrok w sypialni.

Podobnie problematyczna jest kwestia hałasu, który w stolicy praktycznie nie milknie, szczególnie w centrum miasta. O ile zimą stosunkowo łatwo temu przeciwdziałać, zamykając okna, to latem hałas potrafi skutecznie utrudnić zaśnięcie. W tej sytuacji trzeba sobie powiedzieć, że noc jest w stolicy pojęciem umownym, a o komfort snu jest naprawdę ciężko.

 

 

W stolicy ciężko o warunki do wypoczynku

Nie tylko sen jest towarem deficytowym w centrum Warszawy. Także warunki do odpoczynku są dalekie od idealnych. Małe balkony w pobliżu ruchliwych ulic nie pozwalają na prawdziwe wytchnienie po ciężkim dniu w pracy. Trudno o znalezienie ustronnego miejsca w plenerze.

Mieszkańcy stolicy przyznają, że w weekendy często uciekają za miasto, na działki, bo tylko tam mogą naprawdę odpocząć.

 

Anonimowość dużego miasta na dłuższą metę jest męcząca

Duże miasta gwarantują anonimowość, co pozornie może wydawać się atrakcyjne, wszak w tłumie łatwiej zniknąć. Jednak na dłuższą metę ta anonimowość jest męcząca. Dziś coraz mniej osób pozdrawia swoich sąsiadów, mało kto zna przysłowiową „panią z warzywniaka” czy rozpoznaje mieszkające w pobliżu dzieci. Coraz większe poczucie wyobcowania nie jest gwarantem spokoju, raczej rodzi stresy i frustracje. Okazuje się bowiem, że ludzie do normalnego, zdrowego funkcjonowania potrzebują kontaktów towarzyskich. Tu małe miasta i przedmieścia okazują się dużo przyjaźniejsze – ludzie się znają, pozdrawiają, uśmiechają na ulicy. W Warszawie wyraźnie tego brakuje.

 

Własny ogródek w centrum Warszawy? To nierealne

Dom z ogrodem – marzenie wielu, także warszawiaków. Niemniej nie ma się co łudzić, centralne dzielnice Warszawy nie dają możliwości takich zakupów. Nie dość, że ceny nieruchomości są tu bardzo wysokie, to takich ofert po prostu nie ma. Za najatrakcyjniejsze uważa się apartamenty z dużymi tarasami, ale też ich ceny są niemal abstrakcyjne dla przeciętnej rodziny.

Jeśli ktoś marzy o domu lub segmencie z ogródkiem, powinien sprawdzić oferty nieruchomości na sprzedaż na przedmieściach. W wygodnym budownictwie rodzinnym liderem jest Novisa, developer, który od lat oferuje nieruchomości spełniające wymagania zarówno rodzin z małymi dziećmi, jak i osób w średnim wieku ze starszym potomstwem. Przestronne, jasne domy i mieszkania na obrzeżach miast, umiejscowione w pobliżu lasów i parków, bliskość wielkomiejskiej infrastruktury, a do tego niewygórowane ceny zachęcają do bliższego zapoznania się z ofertą. Szeregowa zabudowa gwarantuje atmosferę niedużego, zamkniętego osiedla, gdzie jest cicho i bezpiecznie.

Zobacz naszą ofertę i zdecyduj się na zmiany - https://novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta