Zalety Rynku Pierwotnego

Zalety Rynku Pierwotnego

Rynek pierwotny i wtórny to dwa główne segmenty rynku nieruchomości, które różnią się w wielu aspektach. Często kupujący stają przed dylematem, który z nich wybrać. W tym artykule skupimy się na zaletach rynku pierwotnego, które sprawiają, że jest on dla wielu osób atrakcyjniejszym wyborem.

Rynek pierwotny a rynek wtórny – różnice

Pierwsza i najbardziej fundamentalna różnica pomiędzy rynkiem pierwotnym a rynkiem wtórnym polega na tym, że rynek pierwotny obejmuje nieruchomości sprzedawane po raz pierwszy, bezpośrednio od dewelopera. Rynek wtórny, z drugiej strony, to nieruchomości sprzedawane przez dotychczasowych właścicieli, więc są to nieruchomości używane.

Mniejsze koszty

Mimo że ceny mieszkań na rynku pierwotnym mogą wydawać się na pierwszy rzut oka wyższe, to jednak w długim terminie kupujący może zaoszczędzić pieniądze. Na rynku pierwotnym nie ma konieczności płacenia podatku PCC (Podatek od czynności cywilnoprawnych), który wynosi 2% wartości nieruchomości. W przypadku rynku wtórnego podatek ten jest obowiązkowy. Dodatkowo, nowe nieruchomości są zazwyczaj bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i prąd.

Większe bezpieczeństwo

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, klient ma większą pewność co do stanu technicznego budynku. Nieruchomości są nowe, nie były użytkowane, a co za tym idzie - nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych na remonty czy poprawki. Ponadto, nowoczesne budynki są często objęte gwarancją dewelopera na kilka lat, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla kupującego.

Wysoka jakość i nowoczesna infrastruktura

Mieszkania na rynku pierwotnym są zazwyczaj zbudowane z zastosowaniem najnowszych technologii i materiałów, co przekłada się na ich jakość, funkcjonalność i estetykę. Inwestycje deweloperskie często są również częścią większych projektów urbanistycznych, w ramach których powstaje cała infrastruktura – drogi, place zabaw, sklepy czy szkoły. W efekcie, mieszkańcy mogą cieszyć się nowoczesnym, komfortowym otoczeniem i dostępem do wszystkich niezbędnych usług.

Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym ma wiele zalet. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się droższe, w długim terminie może przynieść oszczędności. Dodatkowo, nowe mieszkania i domy oferują większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dlatego warto rozważyć taką inwestycję i skorzystać z naszej oferty https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta