Uprawa pomidorów w ogródku - praktyczne porady

Uprawa pomidorów w ogródku - praktyczne porady

Uprawa pomidorów w ogrodzie to świetny sposób na uzyskanie świeżych, soczystych pomidorów bez konieczności kupowania ich w sklepie. Jeśli masz dostęp do ogrodu lub planujesz w przyszłości mieszkać w domu od Novisa Development, to warto rozważyć rozpoczęcie uprawy pomidorów. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych porad, które na pewno Ci pomogą.

 

1. Wybierz odpowiednie miejsce

Pomidory potrzebują dużo słońca, więc wybierz miejsce w ogrodzie, które jest dobrze oświetlone przez słońce. Wybierz również miejsce, które jest dobrze przewietrzone i nie jest zbyt wilgotne, aby zapobiec chorobom grzybowym.

 

2. Przygotuj glebę

Pomidory rosną najlepiej w dobrze przepuszczalnej glebie, która jest bogata w składniki odżywcze. Przygotuj glebę przed sadzeniem, usuwając chwasty i kamienie oraz dodając organiczny nawóz lub kompost, aby wzbogacić glebę w składniki odżywcze.

 

3. Wybierz odpowiednie odmiany

Istnieje wiele różnych odmian pomidorów, które różnią się smakiem, kształtem i rozmiarem. Wybierz odmiany, które najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom smakowym i potrzebom. Na początek polecamy odmiany łatwe w uprawie, takie jak 'Malinowy Olbrzym', 'Oliwkowy' lub 'Szampion'.

 

4. Sadź pomidory

Sadź pomidory w glebie, zachowując odpowiedni odstęp między nimi. Zazwyczaj odstęp między roślinami wynosi około 60-90 cm. Głębokość sadzenia powinna wynosić około 10-15 cm. Pamiętaj, aby rośliny nie były sadzone zbyt głęboko.

 

5. Zapewnij wystarczającą ilość wody

Pomidory potrzebują regularnego podlewania, aby utrzymać wilgotność gleby. Podlewaj rośliny regularnie, zwłaszcza w okresie suszy. Unikaj jednak zbyt częstego podlewania, ponieważ to może prowadzić do zgnicia korzeni.

 

6. Nawożenie

Pomidory potrzebują regularnego nawożenia, aby utrzymać zdrowy wzrost i plonowanie. Możesz stosować nawozy organiczne, takie jak kompost lub obornik, lub sztuczne nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych. Pamiętaj, aby stosować nawozy zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

 

7. Pielęgnacja roślin

Pielęgnacja obejmuje również usuwanie chwastów, które konkurują z roślinami o wodę i składniki odżywcze. Usuń również pędy boczne, które rosną z kątów pomiędzy liśćmi a łodygą, aby skupić energię rośliny na rozwijających się owocach. Pamiętaj również o usuwaniu zwiędłych liści i łodyg, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób.

 

8. Zbieraj pomidory

Kiedy pomidory dojrzeją, zbieraj je regularnie. Nie czekaj zbyt długo, ponieważ to może prowadzić do przejrzenia i zepsucia się owoców. Zbieraj pomidory, gdy są w pełni dojrzałe, ale nie zbyt miękkie.

 

Uprawa pomidorów w ogrodzie to świetny sposób na uzyskanie świeżych, smacznych pomidorów bez konieczności kupowania ich w sklepie. A jeśli zamierzasz mieszkać w domu od Novisa Development, będziesz miał możliwość stworzenia własnego ogrodu, gdzie będziesz mógł sadzić pomidory i inne rośliny według swoich upodobań i potrzeb.

Poznaj naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta