Trendy ogródkowe – jak urządzić ogródek

Trendy ogródkowe – jak urządzić ogródek

Ogródek to świetne miejsce na odpoczynek. Samotny relaks z książką czy muzyką albo miłe spotkanie ze znajomymi. Jak jednak urządzić ogródek, aby nie wymagał poświęcania mu dużej ilości czasu, a jednocześnie wyglądał dobrze i gustownie? Poznaj kilka naszych porad, które ułatwią ci stworzenie modnego, funkcjonalnego ogrodu, niezależnie od jego rozmiaru.

Wielkość nie ma znacznie, ma być zielono

W ogródkach musi być zielono. Niezależne od tego, czy ma się rękę do roślin, czy nie. Na rynku dostępnych jest wiele roślin, które nie wymagają pielęgnacji. Do ogrodu można wybrać takie, które swobodnie rosną, tak aby jednym problemem było koszenie trawy. Dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy nie chcą grzebać się w ziemi i męczyć się z roślinami, są po prostu drzewa i krzewy. Te wystarczy jedynie delikatnie przycinać, aby za bardzo się nie rozrastały.

Drzewka owocowe wymagają minimalnej ilości pracy, a świetnie sprawdzają się w ogrodach. Wystarczy choćby jedno takie drzewko owocowe, aby nadać ogrodowi życia. Białe kwiaty w trakcie kwitnienia, a następnie kolorowe owoce. Piękny widok, który zachwyci każdego. Jabłonka, wiśnia, a może śliwa. Takie drzewa wyglądają świetnie, w każdej kombinacji i na każdym ogrodzie.

Jeśli jednak ktoś lubi kwiaty. Ma tak naprawdę pełną dowolność. Na ogrodzie można posadzić wszystko, co wyrośnie. Dobrym pomysłem jest jednak trzymanie się jednego koloru bądź układanie kolorów pod względem kolorystycznym. Można w jednej części ogrodu ustawić czerwone kwiaty, a w po przeciwnej stronie żółte. To nada całemu ogrodowi niesamowitego szyku i stylu. Jeśli kolory się pomiesza, całość może wyglądać przytłaczająco dla każdego użytkownika i gościa.

W naszej ofercie dostępnej pod linkiem https://novisa.pl/inwestycje/ znajdziesz wiele domów i mieszkań z ogródkami. Wystarczy ci mały, przydomowy teren, na którym postawisz wygodny fotel i odpoczniesz? Znajdziesz taki u nas. Może jednak marzy ci się ogromny teren, na którym posadzisz drzewa i będziesz relaksować się kosząc trawę? Dla nas to nic trudnego. Na pewno znajdziesz u nas mieszkanie idealne dla siebie.

Wygoda użytkowania i bezpieczeństwo

Poza kwiatami ważne są elementy użytkowe. Ławki, stoły, pufy, fotele, huśtawki i altanki. Ogród to miejsce relaksu i odpoczynku, powinno więc znaleźć się na nim jak najwięcej rzeczy, które to umożliwią. Jest jednak jeden ważny element, który należy pilnować. Niech wszelkie użytkowe obiekty w ogrodzie będą w tym samym bądź podobnym kolorze.

Ważne jest również ustawienie obiektów. W centralnej części ogrodu dobrze jest postawić np. grill, a zaraz obok stół, krzesła i pufy. Kawałek dalej dobrze wyglądać będą wygodne fotele czy leżaki. W ich przypadku należy postawić przede wszystkim na komfort użytkowania, tak aby w słoneczny dzień można było na nich spędzić wiele godzin. Świetnym pomysłem jest postawienie altanki w ogrodzie. To idealne miejsce na wieczorne spotkania, romantyczne, przyjacielskie czy rodzinne. Można taką altankę ozdobić światełkami, co nada jej niesamowitego wyglądu.

Prywatność kluczem dobrej zabawy

Niezastąpione na ogrodzie są krzewy rosnące wokół płotu. Dzięki nim można zyskać prywatność, która jest niezbędna do dobrej zabawy. Takie krzewy czy niewielkie drzewa umożliwiają swobodne poruszanie się po ogrodzie, bez myślenia o tym, czy jakiś sąsiad nie zajrzy przez siatkę. Te rośliny nie wymagają pielęgnacji. Wystarczy je raz na jakiś czas podciąć, aby zdrowo i dobrze rosły.

Świetnym pomysłem jest również dodanie świateł i ziemi. W ten sposób nie zostaną one wyrwane przez wiatr, zwierzęta czy zmienne warunki pogodowe. Uprzyjemnią za to ciepłe wieczory spędzone w ogrodzie.

 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta