Trendy balkonowe 2022

Trendy balkonowe 2022

W 2022 roku balkony zostały przejęte przez kwiaty. Różnorodne, kolorowe, zielone, duże i małe. To świetna okazja, aby zwiększyć roślinność w swoim domu. Ogródki na balkonie to ostatni krzyk mody, który można zaprojektować, aby się nie narobić, a żeby całość cieszyła oko.

Najpopularniejsze kwiaty na balkon

Na balkonie należy postawić te rośliny, które świetnie znoszą zmiany pogodowe. Niech nie będą straszne im promienie słoneczne czy deszcze. Najlepiej sobie radzą surfinie i pelargonie. To tradycyjne kwiaty, które nigdy nie wychodzą z mody. Są jednak nadzwyczajnie często spotykane, dzięki czemu mogą szybko się znudzić. Lepiej wyjść poza schemat.

Ciekawą opcją jest posadzenie w donicach niewielkich krzewów. Te nadają niesamowitego wyglądu każdemu balkonowi. Dodatkowo postawione przy barierkach zmniejszają widoczność, a co za tym idzie, zwiększają prywatność na balkonie. Postawienie takich krzewów w poziomych drewnianych donicach, świetnie można połączyć ze stolikiem i krzesełkami. Niech całość będzie w jednym kolorze, a stworzy spójny, jednolity wystrój, który zachwyci każdego.

Innym pomysłem jest postawieniem donic z bylinami. Do takich należą między innymi hortensje, wrzosy, bukszpany, kosodrzewiny, żuraki i funkie. W przypadku takiego rodzaju roślin należy wziąć pod uwagę ich kolory, tak aby na balkonie nie było za dużego rozmachu odcieni i wzorów. Świetnie np. łączą się wrzosy z białymi meblami i żółtymi dodatkami. Wybierając rośliny, należy pomyśleć również o domownikach. Najlepiej postawić na kwiaty, które najmniej pylą i uczulają. Z tego względu na balkonie źle sprawdzają się, np. uwielbiane przez wielu lawendy.

Kontakt z roślinami, a działanie zdrowotne

Tworzenie ogórka na balkonie ma swoje bardzo pozytywne skutki. Kontakt z roślinami w wielu przypadkach działa odprężająco. To bardzo przydatna cecha, która ułatwi odpoczynek wielu zapracowanym i zabieganym ludziom. Dzięki roślinom na balkonie można na nim spokojnie usiąść, zaciągnąć się głęboko powietrzem i oddać się chwili błogiego relaksu.

Warto zaznaczyć, że ogródek na balkonie to nie takie duże koszty. Nie wymaga on również stałej opieki i ręki do roślin. Specjalnie na balkon polecane są kwiaty, które nie wymagają ogromnej opieki, a dodatkowo lubią słońce i deszcz. Takie rośliny są odporne na różne zjawiska pogodowe, aby zawsze wyglądać pięknie i sprawiać przyjemność swoim właścicielom.

Aby zrobić ogród na balkonie trzeba mieć na niego miejsce. W naszej ofercie znajdują się przeróżne mieszkania, również takie z dużymi, przestronnymi balkonami. Jeśli poszukujesz takiego dla siebie, sprawdź Manufaktura Marki albo Miasto Ogród 3.  Balkony to nie jedyne co możemy zaproponować. W ofercie mamy również mieszkania z tarasami i ogródkami. Wszystkie nasze inwestycje znajdziesz pod tym linkiem https://novisa.pl/inwestycje/.

Co poza kwiatami?

Kwiaty to nie jedyny element, który powinien znaleźć się na balkonach w 2022 roku. Obecnie bardzo modne są grille elektryczne, dzięki którym można miło i bezpiecznie gotować i spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi. Taki grill nie przeszkadza sąsiadom, nie dymi się ani nie wytwarza specyficznego zapachu.

Do grilla trzeba mieć jakieś miejsce do siedzenia. Świetnie sprawdzą się drewniane stoliki i krzesełka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na balkonie pufy. W ich przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby schować je przy zmianach pogodowych. Miękki materiał pozostawiony na balonie może całkowicie się zniszczyć, przez co będzie niezdatny do dalszego użytku. Świetnym pomysłem są pufy ze schowkami. Może w nich zamknąć koce, poduszki czy innego rodzaju użyteczne elementy.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta