Jak urządzić dom w stylu boho

Jak urządzić dom w stylu boho

Styl boho w ciągu ostatnich lat na nowo odżył. Widać go w ubraniach i w aranżacjach wnętrz. To styl, który łączy ze sobą naturę, lekkość, wygodę i ciekawą kolorystykę. Boho to powrót do korzeni, ważna jest ziemia, rośliny i wewnętrzny spokój. Jak jednak urządzić dom w takim stylu? Sprawdźcie nasze pomysły!

Kolorystyka wnętrza w stylu boho

Boho to przede wszystkim ukłon w stronę natury i harmonii. Mówimy dzięki temu o lekkości form, funkcjonalności i wygodzie. Boho jawnie nawiązuje do roślinności, kamieni czy ziemi. Ten styl to żywa mieszanka ciekawych barw, która ma nadać szyku każdemu wnętrzu. Mieszkanie czy dom w stylu boho powinien emanować takimi kolorami jak: szarości, zielenie, żółcie, brązy, biele czy beże. Świetnie sprawdzą się też czernie, ale jedynie w postaci niewielkich dodatków. Boho to symbol żywej natury, a nie tej zimnej, zniszczonej i martwej.

Materiały i tworzywa do stylu boho

Natura, roślinność i dobro ziemi. Styl boho nie toleruje plastiku czy sztucznych tworzyw. Ma być w zgodzie z naturą. Wnętrza boho powinny być tworzone z lnu, drewna czy wikliny. To właśnie naturalne materiały zapewniają świetne efekty. Styl boho to połączenie nieoczywistych form i elementów. Dobrze jest postawić na naturalne dodatki, do tego połączone z frędzlami, wzorzystymi dywanami czy motywami etnicznymi.

Dobrym sposobem na powstanie czegoś klimatycznego, jest mądre połączenie różnych faktur oraz materiałów. Takie motywy najczęściej wymagają odwagi. Świetnym połączeniem jest np. użycie drewnianych mebli i dekoracji z miedzi i gliny. To wszystko warto ubarwić kolorowymi dywanami, poduszkami czy narzutami.

Świetne klimatyczne dodatki

Genialnym pomysłem są ceramiki, gliniane obiekty, plecionki czy rzeźby rodem z krajów afrykańskich. Takie elementy świetnie skomponują się z roślinną, ziemistą kolorystyką stylu boho. Dodatkowo takie dekoracje mogą tworzyć wiele historii i wspomnieć. Ten styl to wykorzystanie tego, co dała nam natura i różnorodność kultur. Nic nie stoi, więc na przeszkodzie, aby skoczyć na wycieczkę i przywieźć z niej jakieś dekoracje, które dodadzą wnętrzu życia.

Wzory i dodatki do stylu boho mogą być naprawdę różne. Ważne jedynie, aby przypomniały o naturalności i ziemi. Świetnie sprawdzą się dodatki kamienne, przypominające zwierzęta czy ryby. Każde mieszkanie można stworzyć tak, aby panował w nim styl boho. Na rynku jest wiele dostępnych inwestycji, które można tak urządzić. Nasze znajdują się pod linkiem https://novisa.pl/inwestycje/.

Meble w stylu boho

Styl boho to przede wszystkim brak dokładnych norm i przepisów. „Zmiksować” można wszystko ze wszystkim, bez określania dokładne stylu. Boho to funkcjonalność. Pozwala na łączenie dowolnych elementów niezależnie od stylu. Ma z niego powstać coś niezwykłego, niepowtarzalnego i wyjątkowego. Bez problemu tworząc mieszkanie boho, można łączyć style, np. industrialny ze skandynawskim. Może też antyki z minimalizmem? Uruchomienie wyobraźni i wyłączenie blokad pomaga w urządzaniu domu. Boho to połączenie z naturą, więc trzeba dać się jej ponieść.

Warto jednak pamiętać o tym, że meble do stylu boho powinny być przede wszystkim naturalne. Dobrze sprawdzą się wszelkie drewna, najlepiej takie, po których widać życie. Słoje, sęki, pęknięcie, nierówne kolory. To elementy, które nadają całości niesamowitego wyglądu i szyku. Nie można też unikać ciężkich akcentów, np. mosiężnych klamek czy miedzianych dodatków. One sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej wyrazista i rzucająca się w oczy.

Przepych czy minimalizm?

Styl boho naprawdę nie zna granic. Można go swobodnie łączyć z mocnymi, wybijającymi się z tłumu dekoracjami. W takim przypadku świetnie sprawdzą się miedziane, złote czy srebrne dodatki. Duże lustra, szklane wazony, połyskujące tkaniny, ogromne zasłony, kryształowe lampy, stylowe żyrandole czy też miękkie, puchate, kolorowe dywany. To wszystko można idealnie grać z drewnianymi meblami. 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta