To wcale nie jest daleko – czyli o domkach na obrzeżach miast

To wcale nie jest daleko – czyli o domkach na obrzeżach miast

Coraz częściej szukamy ciszy i spokoju – wyprowadzamy się na obrzeża miast, uciekamy od zgiełku centrum. To tam możemy zrealizować marzenie o własnym domu.

Domy szeregowe – kameralne osiedla na obrzeżach miast

Wiele osób marzy o własnym domu. Rynek nieruchomości ma się świetnie – nowych inwestycji powstaje mnóstwo, a ceny, wbrew prognozom, wciąż rosną. Jest w czym wybierać. Wszechobecne są reklamy "domy na sprzedaż – Warszawa", "dom od dewelopera". 

Mimo faktu, iż często kupno domu wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu, w dalszym ciągu jest to opcja bardziej atrakcyjna od wynajmowania mieszkania i ciągłego płacenia jego właścicielom pieniędzy, które nigdy się nie zwrócą.

Co powinniśmy rozważyć, kiedy podejmujemy decyzję o kupnie własnej nieruchomości? Przede wszystkim, warto zastanowić się nad tym, jaki typ nieruchomości nas interesuje. Pandemia pokazała, że wyjątkowo atrakcyjną opcją są domy. Dlaczego? Dom daje nam poczucie bezpieczeństwa, ale także – prywatności. Co więcej, pozwala nam on ujrzeć efekt naszej ciężkiej pracy, jest owocem naszego sukcesu.

Wiele osób lubi mieszkać blisko ludzi, mieć sąsiadów nawet za ścianą. Oczywistym wyborem wydaje się wtedy mieszkanie w bloku, apartamentowcu. Jeżeli jednak nie chcemy rezygnować z własnego ogrodu i tej kameralności, którą zapewnia dom, idealnym rozwiązaniem jest kupno domku szeregowego. Zabudowa szeregowa na obrzeżach Warszawy pozwala nam być blisko miasta, ale jednocześnie uniknąć uciążliwości związanych z mieszkaniem w centrum.

Jak wybrać okolicę idealną do zamieszkania?

Osiedla domków szeregowych są bardzo popularne. W związku z tym, spory jest wybór tego rodzaju nieruchomości. Jak więc wybrać najbardziej atrakcyjną okolicę? Bardzo istotne znaczenie ma to, jak zorganizowana jest infrastruktura blisko osiedla. Położenie szkół, żłobków i przedszkoli, punktów usługowych, sklepów, aptek, punktów medycznych ma wpływ na to, czy dana okolica będzie postrzegana jako komfortowa do życia. Jednym z ważnych czynników jest też komunikacja. Z jednej strony dobrze jest, jeśli komunikacja miejska i infrastruktura drogowa są na tyle rozwinięte, aby zapewnić nam sprawny dojazd do centrum miasta. Z drugiej strony, osiedle powinno być położone tak, aby zapewnić ciszę i spokój mieszkańcom.

Warto przyjrzeć się inwestycjom Novisa. Deweloper proponuje domu w wielu lokalizacjach niedaleko Warszawy. Osiedla charakteryzują się kameralną, ale zarazem nowoczesną zabudową. Kilka minut jazdy od nich znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola. Domki szeregowe prezentują się przy tym znacznie lepiej cenowo niż mieszkania w Warszawie. Na przykład na Osiedlu Novisa Modern w Nowej Woli kupimy dom już w cenie 7000 zł/m2. Dla porównania warto wspomnieć, że metr mieszkania na Wilanowie kosztuje już 11 000 zł. Co ciekawe, czas dojazdu z jednego i drugiego miejsca na przykład pod Pałac Kultury jest porównywalny (około godziny komunikacją miejską). W trzy kwadranse dostaniemy się do Galerii Mokotów, która jest dobrym miejscem na większe zakupy. 

Znacznie bliżej położone są Falenty - 17 minut od wspomnianej Galerii Mokotów. Domy przy Willowej 2 z widokiem na panoramę stolicy to idealne rozwiązanie dla rodzin. Niezwykle urokliwe są też domy szeregowe w Ożarowie Mazowieckim. Inwestycja Miasto Ogród położona jest zaledwie 33 minuty od Ronda ONZ. Osiedle spełni marzenie osób, którym marzy się ogród w mieście i miasto – "w sercu" ogrodu. Jeśli chodzi o domki szeregowe, Słomin jest również atrakcyjną lokalizacją – na lotnisko Okęcie dostaniemy się w zaledwie 18 minut.

Szczegóły na temat inwestycji Novisa dostępne są na stronie https://novisa.pl/inwestycje/. W razie pytań i wątpliwości, skorzystać można z pomocy konsultanta online.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta