Porównanie stylów życia: miasto vs przedmieście

Porównanie stylów życia: miasto vs przedmieście

Wielkie aglomeracje miejskie przyciągają. Łatwiej jest o pracę, nieco więcej rozrywek. Większe możliwości edukacyjne i kulturalne także mają duże znaczenie. Bez wątpienia są osoby, dla których miasto jest środowiskiem naturalnym i z wszech miar korzystnym. Jednak z wiekiem i doświadczeniem popyt na zabawę maleje, wzrasta zaś zapotrzebowanie na ciszę, świeże powietrze, kontakt z przyrodą i tzw. święty spokój. Czym się różni tryb życia w mieście od tego na przedmieściu? Zastanówmy się wspólnie, bo jest nad czym.

Rytm miasta

Jest jeszcze jeden powód, dla którego szczególnie młodzież ciągnie do wielkich miast. Styl życia rozumiany jest jako sposób bycia łączony z klasami czy kategoriami społecznymi. Bycie miastowym z automatu sprawia, że jest się lepszym, tak przynajmniej utarło się w naszym społeczeństwie.

Tak czy inaczej, miasto kojarzy się z łatwiejszym startem, chociaż często niesie ze sobą liczne niebezpieczeństwa.

Ci z nas, którzy pracują np. w Warszawie, przeważnie nie mają czasu podziwiać uroków stolicy. No, może z wyjątkiem chwil spędzonych w coraz liczniejszych korkach, lecz i wtedy są pochłonięci zestawieniami, prezentacjami i setką innych spraw, które należy przygotować do biura.

Krótki lunch także nie jest dobrą okazją, by cieszyć się swoją miejskością. Ciągle w pośpiechu i zamyśleniu, ciągle pod pręgierzem obowiązków. Może wieczorem, ale też nie na pewno, przecież szef może zlecić nadgodziny, a kariera wymaga poświęceń.

A co robić po pracy? Najczęściej wieczory upływają przed telewizorem, bo i sił nie ma, i wszędzie sami obcy.

Wolność przedmieścia

Jakże inaczej wyglądają powroty tych, którzy zdecydowali się na własny dom bliźniak w Warszawie? Chociaż ta Warszawa w niczym nie przypomina zatęchłych ulic i podwórek ściśniętych między wieżowcami. Tu, na obrzeżach wielkiego świata jest miejsce na przyrodę, ciszę i wytchnienie.

Dom od dewelopera to także wypieszczony kawałek ogródka, kolacja na tarasie i lampka wina bez pośpiechu. Dzieci zmęczone harcami na świeżym powietrzu śpią smacznie, jest czas na spojrzenia, uśmiech i ciepło rąk ukochanej kobiety.

To wszystko znajdziecie na https://novisa.pl/inwestycje/, a nawet więcej. Na tym własnym skrawku ziemi odnajdziecie poczucie bezpieczeństwa. Znajomi sąsiedzi stanowią skuteczną zaporę przeciw złu czającemu się gdzieś w oddali. Można wreszcie usnąć przy otwartych oknach, bez obawy, że coś się wydarzy. Nic się nie wydarzy, najwyżej skowronek da znać o poranku, że pora zacząć nowy dzień.

Osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie i okolicach z reguły położone są w dogodnych lokalizacjach. Novisa Development dba o to, by mieszkańcy mieli bliski i wygodny dostęp do wszelkich udogodnień stworzonych przez cywilizację. Są zatem w pobliżu żłobki, przedszkola i szkoły. Centra handlowe, kina i galerie z reguły znajdują się w obrębie najwyżej kilkunastu kilometrów. Wystarczająco blisko, by dojechać w ciągu kilku minut i wystarczająco daleko, by nie odczuwać ich uciążliwego zapachu i hałasu z parkingów.

Przedmieścia mają jeszcze tę specyfikę, że gdziekolwiek ruszysz, zdążysz bez pośpiechu. Tutaj czas płynie innym rytmem, każdy zdąży się do ciebie uśmiechnąć, a nawet zagadnąć. Zwykłe „dzień dobry” nabiera zupełnie innego znaczenia.

Cena za m² mieszkania także oscyluje w rozsądnych granicach, zresztą możesz się o tym przekonać osobiście. Wystarczy, że skorzystasz z formularza kontaktowego, oczywiście wszelkie konsultacje są bezpłatne. Dowiesz się z nich, gdzie powstają nowe inwestycje, na jakie wsparcie finansowe możesz liczyć i co Cię czeka na miejscu. A czeka Cię wspaniała, spokojna przyszłość przy boku szczęśliwej rodziny, To mało?

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta