Oświetlenie ogrodowe – jakie lampy ogrodowe wybrać?

Oświetlenie ogrodowe – jakie lampy ogrodowe wybrać?

Oświetlenie ogrodowe to ważny element aranżacji ogrodu. Dobrze dobrane lampy ogrodowe nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale także są ważnym elementem bezpieczeństwa, ułatwiając poruszanie się po ogrodzie po zmroku. W tym artykule przedstawimy różne rodzaje lamp ogrodowych, aby pomóc Ci wybrać odpowiednie oświetlenie dla Twojego ogrodu.

 

Lampy do ogrodu – co wybrać?

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp ogrodowych, które różnią się sposobem zasilania, wydajnością i stylem. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje lamp ogrodowych.

 

Lampy ogrodowe na prąd – niezawodne oświetlenie ogrodowe

 

Lampy ogrodowe na prąd są jednymi z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia ogrodowego. Są niezawodne i trwałe, a ich wydajność zależy od mocy żarówek. Lampy ogrodowe na prąd mają zwykle wysoką jasność i są idealne do oświetlenia dużych obszarów ogrodu, takich jak trawniki czy alejki.

 

Lampy ogrodowe LED – nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie

 

Lampy ogrodowe LED to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Mają dużą wydajność i zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Dzięki temu są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Warto wybierać lampy ogrodowe LED o wysokiej klasie ochrony, aby były odporne na warunki atmosferyczne.

 

Lampy ogrodowe solarne – lampy zasilane energią słoneczną

 

Lampy ogrodowe solarne to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać energię elektryczną i dbać o środowisko. Lampy te zasilane są energią słoneczną i nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Po naładowaniu w ciągu dnia, w nocy świecą przez kilka godzin. Lampy ogrodowe solarne są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, ale ich wydajność zależy od intensywności światła słonecznego.

 

Latarnia ogrodowa – lampy do zadań specjalnych

 

Latarnie ogrodowe to lampy, które pełnią zarówno funkcję oświetleniową, jak i dekoracyjną. Latarnie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno czy kamień, co pozwala na dopasowanie ich do stylu ogrodu. Latarnie są szczególnie polecane do oświetlenia ścieżek ogrodowych.

Lampy ogrodowe stojące – praktyczne oświetlenie ogrodowe

 

Lampy ogrodowe stojące to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia łatwe i szybkie oświetlenie różnych obszarów ogrodu. Mogą być umieszczone w różnych miejscach, np. na tarasie, w pobliżu basenu czy przy altanie. Lampy stojące są zazwyczaj wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i posiadają wysokiej jakości źródła światła, dzięki czemu zapewniają odpowiedni poziom oświetlenia.

 

Kinkiety ogrodowe – rozświetlona elewacja

 

Kinkiety ogrodowe to lampy, które montuje się na elewacji budynku. Pozwalają na rozświetlenie elewacji, a także umożliwiają oświetlenie ścieżek i innych elementów ogrodu. Kinkiety ogrodowe mogą mieć różny styl i kształt, dzięki czemu można je dostosować do stylu budynku i ogrodu. Są to także bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie zajmują miejsca na ziemi, co umożliwia swobodne poruszanie się po ogrodzie.

 

Lampy ogrodowe wiszące – altana pełna romantyzmu

 

Lampy ogrodowe wiszące to romantyczne i stylowe rozwiązanie, które idealnie nadaje się do altan i innych zadaszeń ogrodowych. Lampy wiszące tworzą miły klimat i zapewniają odpowiedni poziom oświetlenia, co pozwala na spędzenie miłych chwil w gronie przyjaciół i rodziny. Mogą być zasilane prądem lub energią słoneczną, co pozwala na wybór rozwiązania odpowiadającego naszym potrzebom.

 

Wszystkie domy od Novisa Development mają prywatne ogrody. Jeśli szukasz domu z prywatnym ogrodem, warto zapoznać się z naszą ofertą. Nasze domy są zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności, a prywatne ogrody stanowią istotny element każdej naszej inwestycji. Znajdziesz u nas domy w różnych stylach i rozmiarach, które zapewnią Ci wygodne i komfortowe miejsce do życia. Poznaj naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta