O tym dlaczego warto mieć więcej miejsca

O tym dlaczego warto mieć więcej miejsca

Powierzchnia użytkowa domu, czy mieszkania w dużej mierze determinuje jego funkcjonalność. W związku z tym zdecydowanie większą wygodę niż mieszkanie w bloku oferuje dom jednorodzinny. Dlaczego warto mieć więcej miejsca do dyspozycji?

Większa powierzchnia domu = większa funkcjonalność

Jak wspomniano we wstępie większa powierzchnia użytkowa domu jest równoznaczna z większą funkcjonalnością tego budynku. Mieszkańcy domów pod miastem dysponują z reguły większym salonem, w którym przyjmują gości oraz osobnymi sypialniami. Przykładem mogą być segmenty Piaseczno, które oferują dużą, otwartą przestrzeń dzienną na parterze. To właśnie tutaj można urządzać przyjęcia oraz spędzać czas całą rodziną. Na piętrze natomiast znajdują się sypialnie, które stanowią strefę nocną i miejsce, gdzie dostęp mają wyłącznie domownicy. 

Mówiąc o funkcjonalności domów pod miastem należy również wspomnieć o pomieszczeniach gospodarczych. Domy wolnostojące na sprzedaż posiadają z reguły wydzieloną strefę gospodarczą, w której mieści się garaż, pralnia, czy suszarnia. O tak bogatej funkcjonalność można zapomnieć w przypadku posiadania mieszkania w centrum miasta.

Większa powierzchnia domu - prywatność

Większa powierzchnia użytkowa domu przekłada się również na prywatność jego mieszkańców. Wyznaczenie stref funkcjonalnych, a konkretnie strefy dziennej i nocnej sprawia, że w tej pierwszej przyjmowani są goście i spotyka się cała rodzina. Strefę nocną zwaną również prywatną tworzą natomiast sypialnie, które pozwalają spędzić czas w samotności. W pomieszczeniach tych dzieci mogą również w spokoju się uczyć, czy słuchać muzyki. W strefie prywatnej znajdować się może również domowy gabinet, czyli miejsce, w którym można w skupienie pracować. Wydzielenia takiego pomieszczenia jest bardzo ważne w przypadku osób, które pracują zdalnie. Dzięki temu mogą skupić się na wykonywaniu obowiązków i nie przeszkadzają im w tym inni użytkownicy.

Dom w cenie mieszkania

Warto mieć również świadomość, że funkcjonalny dom jedno rodzinny nie musi być drogi. Przykładowo bezpieczny dom pod Warszawą można kupić w cenie mieszkania na Woli, czy Mokotowie. Tego typu dom będzie jednak posiadał dwukrotnie większą powierzchnie, co pozytywnie wpłynie na oferowaną przez niego funkcjonalność. Co więcej każda nieruchomość pod Warszawą posiada własny ogród. Oczywiście nie jest on duży, ale odpowiednio zaaranżowany stanowi doskonałe miejsce do zabaw dla dzieci oraz pozwala miło spędzać czas na świeżym powietrzu, czy urządzać przyjęcia. Tego typu inwestycje to nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które lokowane są w spokojnych i znakomicie skomunikowanych z centrum miejscowościach. Wszystkie inwestycje Novisa są dostępne na stronie https://novisa.pl/inwestycje/.

Posiadanie domu o odpowiedniej powierzchni użytkowej pozwala komfortowo mieszkać w nim całej rodzinie. Jest to szczególnie ważne w przypadku posiadania dzieci, których prawidłowy rozwój wymaga przestrzeni, ruchu oraz świeżego powietrza. Wszystkie te aspekty łączy posiadanie domu z ogrodem pod miastem. 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta