Dlaczego lepiej zamieszkać na obrzeżach?

Dlaczego lepiej zamieszkać na obrzeżach?

Jedną z decyzji, którą należy podjąć decydując się na zakup własnego domu, czy mieszkania jest lokalizacja. Wybór pomiędzy mieszkaniem w centrum, a domem pod miastem jest bardzo istotny, ponieważ bezpośrednio przekłada się na styl życia. Dlaczego zatem lepiej zamieszkać na obrzeżach?

Dom w cenie mieszkania

Warto wiedzieć, że decydując się na zamieszkanie na obrzeżach Warszawy istnieje możliwość zakupu domu o dwukrotnie większej powierzchni niż w przypadku mieszkania na Mokotowie, czy Woli. Co więcej, domy wolnostojące na sprzedaż posiadają niewielkie ogrody, które można dowolnie zaaranżować. Pozwala to komfortowo mieszkać, a posiadacz takiego domu ma zdecydowanie większe możliwości w zakresie rekreacji, czy przyjmowania gości. Segmenty w okolicach Warszawy to nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które są również bezpieczne i energooszczędne.

Spokojna okolica

Zakup domu na obrzeżach miasta pozwala żyć własnym tempem i być bliżej natury. Dedykowane osiedla, które powstają pod Warszawą w wielu przypadkach znajdują się w otoczeniu lasów i innych terenów zielonych. W związku z tym segmenty pod Warszawą to nieruchomości zarówno dla osób, które cenią sobie spokój, jak i tych, które cenią sobie aktywność i uprawiają sport. Blisko położone tereny zielone stanowią doskonały punkt spacerów i rekreacyjnych wycieczek rowerowych po godzinach pracy lub w weekendy. Odpoczynek w sąsiedztwie natury pozwala spokojnie zebrać siły na kolejne dni pełne wyzwań.

Dobry dojazd na ul. Domaniewską

Częstym argumentem przemawiającym za pozostaniem w centrum miasta jest kwestia codziennych dojazdów do pracy, czy szkoły. Należy jednak zdać sobie sprawę, że obecnie obrzeża miast są doskonale skomunikowane, co sprawia że dotarcie do centrum nie zajmuje wiele czasu. Systematycznie rozbudowywana infrastruktura drogowa oraz rosnąca liczba połączeń w ramach komunikacji publicznej sprawia, że mieszkanie pod Warszawą jest wygodne. Przykładem mogą być segmenty Piaseczno, które są doskonale skomunikowane z ul. Domaniewską, czyli biurowym sercem Warszawy. Co, więcej w dobie pandemii wiele osób przeszło na pracę zdalną, dzięki czemu pracują z własnego domu, który musi być komfortowy. Niektórzy swoje obowiązki wykonują również z ogrodu, ale zalety jego posiadania opisuje kolejny akapit.

Posiadanie własnego ogrodu

Wiele osób decyduje się na zamieszkanie na obrzeżach miasta ze względu na możliwość posiadania własnego ogrodu. Odpowiednio zaaranżowany stanowi doskonałe miejsce zarówno do codziennego odpoczynku, jak i urządzania przyjęć, czy rodzinnego grillowania. Posiadanie własnego ogródka jest również ważne z punktu widzenia rodziców, ponieważ mogą oni zaaranżować go pod kątem placu zabaw dla swoich pociech. Dzieci są wtedy bezpieczne, a dłuższe przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że lepiej się rozwijają.

Miejsca parkingowe

Jednym z podstawowych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy centrum miasta jest brak dostępnych miejsc parkingowych. Z reguły trzeba również za nie płacić, co w przypadku posiadania 2 aut w rodzinie może być sporym wydatkiem. Deweloperzy w Warszawie żądają nawet 60 tys. złotych za miejsce postojowe, które na obrzeżach można nabyć za 29 tys. złotych. W wielu przypadkach zakup nie jest jednak konieczny. Przykładowo nowe segmenty Zgorzała posiadają w większości przypadków garaże jedno lub dwustanowiskowe. Dodatkowo istnieje również możliwość parkowania samochodu na podjeździe, czy przed bramą posesji.

Powyższe argumenty jasno pokazują, że decyzja o zamieszkaniu na obrzeżach miasta może być bardzo korzystna. Szybką przeprowadzkę umożliwia zakup domu prosto od dewelopera. Przykładem mogą być inwestycje Novisa, z którymi można zapoznać się klikając w link: https://novisa.pl/inwestycje/. Są to najwyższej jakości domy budowane przez firmę będącą liderem w budownictwie jednorodzinnym w Polsce.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta