Jak zabezpieczyć ogród przed zimą?

Jak zabezpieczyć ogród przed zimą?

Jeśli posiadasz własny dom w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej lub szeregowej to pewnie wiesz, że przed każdym sezonem zimowym trzeba zabezpieczyć ogród oraz wyposażenie, które się w nim znajduje. O czym pamiętać i jakie niezbędne czynności przeprowadzić, by wypoczynek, także zimowy był przyjemny, a oczekiwanie na wiosnę spokojne? Sprawdźmy.

Domy na sprzedaż Warszawa cieszą się coraz większą popularnością. Ma to związek nie tylko z nieco zwalniającym tempem życia, ale przede wszystkim również z nowymi propozycjami osiedli od deweloperów, które w aktualnej sytuacji zaskakują swoją nowoczesnością nawet bardzo wybrednych klientów. Bo wystarczy zwrócić uwagę chociażby na nowe domy pod Warszawą od Novisa Development, by w jednym spojrzeniu uchwycić niezawodność, funkcjonalność i wygodę na miarę każdego, kto poszukuje idealnego lokum. Tutaj możesz przyjrzeć się dokładniej wspomnianej ofercie: https://novisa.pl/inwestycje/

Każdy dom od dewelopera na takiej działce posiada mniejszy lub większy ogród, a to wiąże się nie tylko z przyjemnościami letniego wypoczynku, ale również z koniecznością zabezpieczenia go przed zimą. O czym koniecznie należy pamiętać?

Ogród przed zimą, a rośliny i trawnik, o tym pamiętaj

Przede wszystkim warto uwzględnić w harmonogramie prac wszystko, co związane z trawnikiem. Do przeprowadzenia będzie na pewno wertykulacja całej jego powierzchni, która w kolejnym sezonie umożliwi trawie idealny wzrost, a także bujny wygląd. Trawę warto także skosić jeszcze na początku listopada, by przed zimą, była utrzymana w możliwie najlepszym stanie. 

Jeśli natomiast Twoja działka będzie sąsiadowała z drzewami to konieczny będzie także zbiór liści, które na trawniku mogłyby wywołać różne nieprzyjemne w skutkach procesy gnilne.

Wspomniane liście możemy jednak pozostawić pod iglakami lub na bylinach, by otoczyły roślinę ciepłym kobiercem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przy większych podmuchach wiatru nasza usypana kopa na pewno rozwieje się po sąsiadujących alejkach.

Przed zimą warto także okryć niektóre z roślin, w tym chociażby róże, które w listopadzie kończą swój okres kwitnienia. Zwykły worek jutowy wystarczy, by roślina nie zmarzła. 

Niektóre z krzewów będzie trzeba też przyciąć, a na przygotowanej rabacie można posadzić iglaki. Jesień to bowiem idealny czas na sadzenie drzew.

Przechowywanie zimą, jak zadbać o sprzęt?

Przygotowania do zimy powinny także objąć odpowiednią konserwację i przygotowanie sprzętu. Warto naoliwić kosiarkę, sprawdzić także stan nożyc. Meble ogrodowe można zapakować w duże worki lub przenieść do garażu. Warto bowiem pamiętać, że nie wszystkie materiały, z których są wykonane fotele, czy stoły ogrodowe, są mrozoodporne.

Schować należy również grilla, czy sprzęt do leżakowania. Tylko wówczas całe wyposażenie ogrodowe posłuży nam w niezmienionym stanie przez kilka sezonów.

Już wiesz, jak przygotować ogród do zimy? Warto pospieszyć się z wykonaniem wszystkich prac zanim nadejdą pierwsze przymrozki. Pamiętaj, że im dokładniej przygotujesz się do zimy, tym przywitanie wiosny będzie przyjemniejsze!

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta