Jak dbać o drewniany stół? Wskazówki i triki pielęgnacyjne

Jak dbać o drewniany stół? Wskazówki i triki pielęgnacyjne

Drewniany stół to piękny i trwały element wystroju wnętrza, który dodaje ciepła i charakteru do każdego pomieszczenia. Jednakże, aby utrzymać jego piękno na dłużej, należy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci dbać o drewniany stół i utrzymać go w doskonałym stanie.

 

Podstawowe zasady pielęgnacji

Aby zachować drewniany stół w jak najlepszym stanie, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, unikaj narażania stołu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz źródeł ciepła, takich jak grzejniki. Drewno może ulec wysuszeniu lub ugięciu pod wpływem nadmiernego ciepła. Po drugie, chronić stół przed nadmierną wilgocią, co może prowadzić do deformacji lub powstawania plam na powierzchni stołu. Po trzecie, unikaj narażenia stołu na ostre lub ciężkie przedmioty, aby uniknąć zadrapań lub wgnieceń na powierzchni.

 

Czym myć drewniany stół?

Aby utrzymać drewniany stół w czystości, zaleca się regularne czyszczenie go miękką szmatką lub gąbką nasączoną wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Po umyciu, należy dokładnie przetrzeć stołową wodą, aby usunąć wszelkie resztki detergentu. Nigdy nie należy myć drewnianego stołu za pomocą silnych detergentów lub środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię stołu i spowodować utratę jego blasku.

 

Czego unikać przy pielęgnacji drewnianego stołu?

Podczas pielęgnacji drewnianego stołu, należy unikać narażania go na kontakt z nadmierną wilgocią, ciepłem, bezpośrednim światłem słonecznym, a także ostre i ciężkie przedmioty. Nigdy nie należy używać żadnych agresywnych środków czyszczących, takich jak rozpuszczalniki, aerozole, alkohol, kwas.

 

Jak konserwować drewniany stół?

Aby zachować piękno drewnianego stołu, można go regularnie konserwować olejem lub woskiem specjalnie przeznaczonym do mebli drewnianych. Wosk lub olej zabezpiecza powierzchnię stołu przed wnikaniem wody i brudu, jednocześnie nadając mu pięk ny połysk i odcień. Konserwację należy przeprowadzać raz na kilka miesięcy lub w zależności od intensywności użytkowania stołu.

 

Czym zabezpieczyć stół drewniany?

Aby zabezpieczyć drewniany stół przed uszkodzeniami, można zastosować różne metody. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest użycie podkładek lub obrusów, które chronią powierzchnię stołu przed zarysowaniami i plamami. Można również zastosować specjalne folie lub maty ochronne, które stanowią dodatkową warstwę ochronną. Innym sposobem jest użycie specjalnych produktów zabezpieczających, takich jak impregnaty, lakiery lub woski, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnię stołu przed uszkodzeniami i wpływem czynników zewnętrznych.

 

Jeśli szukasz idealnego domu, który zapewni Ci przestronny salon z aneksem kuchennym i możliwość wyboru idealnego stołu dla Ciebie, to domy od Novisa Development są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Mamy w ofercie nowoczesne, funkcjonalne i eleganckie domy z dużymi oknami, które zapewniają dużo naturalnego światła oraz przestrzeń do aranżacji według własnego gustu. Sprawdź naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta