Design biofilny – jakie są najważniejsze cechy tego stylu?

Design biofilny – jakie są najważniejsze cechy tego stylu?

Biophilic design to styl projektowania, który skupia się na połączeniu natury i sztuki. Jego głównym celem jest przywrócenie człowiekowi poczucia jedności z naturą, poprzez wprowadzenie elementów z nią związanych do wnętrz. W biophilic designie dominują kolory i materiały nawiązujące do natury, takie jak drewno, kamień czy rośliny. W tym stylu ważne są także proporcje, światło i powietrze.

 

Jak wprowadzić biophilic design do swojego mieszkania?

 

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie biophilic designu do swojego mieszkania. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich materiałów i kolorów. Wybierając meble, podłogi czy dodatki, warto kierować się barwami występującymi w naturze – odcienie zieleni, brązu, beżu czy bieli. Ważne jest również wprowadzenie roślin do wnętrza. Mogą to być zarówno małe doniczki z ziołami na parapecie, jak i większe draceny czy kaktusy.

 

Projektowanie w duchu biophilic design – meble inspirowane naturą.

 

W biophilic designie ważne są nie tylko kolory i rośliny, ale także kształty mebli. Meble inspirowane naturą to przede wszystkim te, które są wykonane z drewna, kamienia czy wikliny. Ważne są również krągłe, miękkie kształty, które nawiązują do naturalnych form.

 

Biophilic design – jak zaaranżować salon?

 

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o jego aranżację. W biophilic designie ważne są przede wszystkim naturalne materiały i kolory. Do salonu warto wprowadzić rośliny – na przykład wiszące paprocie, storczyki czy draceny. Ważne są także dodatki, takie jak poduszki czy narzuty, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna. Meble powinny być wykonane z drewna, kamienia czy wikliny.

 

Biophilic design – jak zaaranżować sypialnie?

 

W sypialni ważne jest przede wszystkim spokojne i harmonijne otoczenie. W biophilic designie warto zatem wykorzystać stonowane kolory, takie jak beż, biel czy szarość. Do sypialni warto wprowadzić rośliny – na przykład juka czy sansewieria. Ważne są także miękkie i wygodne meble, wykonane z naturalnych materiałów.

 

Jeśli interesuje Cię projektowanie swojego mieszkania w stylu biophilic design, to warto zainteresować się ofertą domów od Novisa Development. Nasze nowoczesne domy i mieszkania są zaprojektowane z myślą o wygodzie mieszkańców i pozwalają na swobodne wprowadzanie swoich pomysłów na aranżację wnętrz. Ponadto, nasze inwestycje znajdują się w cichych i zielonych dzielnicach, co zapewnia dodatkowe możliwości wprowadzenia natury do mieszkań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i znalezienia swojego wymarzonego miejsca do życia https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta