Zamieszkaj na swoim, w domku szeregowym

Zamieszkaj na swoim, w domku szeregowym

Domek szeregowy może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią mieć swobodę, ale nie przeszkadza im bliskość sąsiadów. Wiele osiedli oferuje obecnie takie rozwiązanie.

Domy szeregowe – bliskość i prywatność w jednym

Własne cztery ściany to marzenie wielu osób. Podsycane jest ono przez wszechobecne reklamy sprzedaży nieruchomości. "Domy na sprzedaż – Warszawa", "dom od dewelopera", "aranżacje domów" – hasła tego rodzaju widujemy na co dzień. Osoby, które obecnie wynajmują mieszkanie lub mieszkają u rodzin porównują oferty, sprawdzają zdolność kredytową, dowiadują się wszystkiego o infrastrukturze w danej okolicy. Własny dom jest często najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem - pomimo wysokich kosztów utrzymania czy konieczności spłaty raty. Płacimy w końcu na własną nieruchomość, zamiast topić pieniądze w wynajmowanym mieszkaniu.

Jeśli decydujemy się na zakup czegoś swojego, powinniśmy rozważyć między innymi to, jaki typ nieruchomości nas interesuje. W ciągu ostatnich miesięcy, prawdziwy boom przeżywa rynek nieruchomości takich jak domy. Wpływ ma na to w dużym stopniu pandemia. Dom daje poczucie bezpieczeństwa, prywatność, możliwość "odcięcia" się od innych ludzi, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Co więcej, posiadanie własnej nieruchomości jest zawsze oznaką sukcesu, efektywności działań zawodowych, pozwala nam zobaczyć nasz wysiłek. 

Z drugiej strony, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasi sąsiedzi są tuż za ścianą i właśnie takie rozwiązanie daje nam poczucie bezpieczeństwa, dom odgrodzony płotem może nie być dla nas najlepszym rozwiązaniem. Co więc jest sposobem na pogodzenie komfortu posiadania domu z poczuciem bliskości innych ludzi, jakie daje mieszkanie w bloku? Odpowiedź stanowi zabudowa szeregowa. Jeśli chodzi o domy segmenty – okolice Warszawy są opcją wartą rozważenia. Dojazd do ścisłego centrum jest dobrze zorganizowany, a cena za m2 domu niższa niż w przypadku położenia w mieście.

W jakiej okolicy mieszka się najlepiej?

Osiedla domków szeregowych to popularne rozwiązanie. Powstają one w wielu miejscach – ostatnio nawet Ewa Chodakowska pochwaliła się, że postanowiła zainwestować w deweloperskie przedsięwzięcie i buduje takie właśnie osiedle w rodzinnym Sanoku.

Jaka jest idealna okolica do zamieszkania? Niezwykle istotne znaczenie ma infrastruktura. Bliskość szkół, przedszkoli, sklepów, punktów usługowych ma wpływ na to, czy dane osiedle będziemy postrzegać jako komfortowe do życia. Ważne jest także jak okolica jest skomunikowana na przykład z centrum miasta. Osoby, które wybierają domy, szczególnie na obrzeżach aglomeracji, cenią sobie spokój i ciszę. Co więcej, wszystko to chciałoby się mieć w rozsądnej cenie. Jak na razie, cena za m2 mieszkania rośnie. Nie wygląda na to, aby miało się to wkrótce zmienić. Jeśli chodzi o domy na sprzedaż, okolice Warszawy w tym kontekście wypadają znacznie lepiej niż okolice takie jak Wilanów, o ścisłym centrum nie wspominając. 

Skoro już wspominamy o Wilanowie, warto powiedzieć, że metr mieszkania kosztuje tam około 11 000 zł. Prawdą jest, że okolica jest urokliwa, dobrze też zorganizowana jest infrastruktura. Żeby dojechać pod Pałac Kultury potrzebujemy godziny (jeśli wybierzemy komunikację miejską). Żeby zrobić większe zakupy, możemy się udać do oddalonej o około 44 minuty drogi Galerii Mokotów.

Jednocześnie, w podobnej odległości od centrum znajduje się Osiedle Novisa Modern, wybudowane w Nowej Woli. Jeżeli interesują nas segmenty, Nowa Wola jest znakomitym wyborem. Domek możemy tam kupić już za 7000 zł/m2. Zaledwie kilka minut jazdy samochodem od osiedla znajdziemy szkoły, żłobki, przedszkola. Niedaleko znajdują się też sklepy, apteki. W tej cenie kupujemy dom, który ma przytulny klimat w stylu hygge, jednocześnie będąc ciekawym pomysłem architektonicznym, inspirowanym budownictwem angielskim. Na terenie osiedla znajduje się 59 domków szeregowych o metrażach od 77 m2 do 86m 2. Warto zainteresować się tą ofertą.

Szczegóły na temat osiedla Novisa Modern dostępne są na stronie https://novisa.pl/inwestycje/. W razie wątpliwości skorzystać też można z czatu – konsultant odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta