Osiedla domów szeregowych – trend na rynku nieruchomości

Osiedla domów szeregowych – trend na rynku nieruchomości

Domy szeregowe cieszą się dużą popularnością. Warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na konkretną nieruchomość.

Kameralne osiedla blisko miasta

Własny dom to marzenie wielu osób. Jego realizację zaczynamy najczęściej od sporządzenia kosztorysu i zorientowania się w naszych możliwościach finansowych. Rynek nieruchomości kwitnie – wbrew temu co zapowiadano, ceny mieszkań i domów nie spadają. Domy na sprzedaż coraz częściej dostępne są na obrzeżach miast. Nowe, kameralne osiedla pomagają nam znaleźć spokój na tyle daleko od centrum, aby nie odczuwać miejskiego zgiełku, ale na tyle blisko, żeby cieszyć się komfortem życia i świetnie zorganizowaną infrastrukturą. 

Jakie czynniki mają znaczenie, kiedy kupujemy nieruchomość? Przede wszystkim, powinniśmy zastanowić się nad tym jakiego rodzaju nieruchomość chcemy kupić. Dom jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie spokój, kameralny klimat. Jeżeli natomiast lubimy bliskość ludzi, a jednocześnie nie chcemy tracić prywatności, świetną dla nas opcją może być domek szeregowy. Jeśli chodzi o domy segmenty, okolice Warszawy są dobrym rozwiązaniem. Taka lokalizacja pozwoli nam być blisko miasta, ale jednocześnie uniknąć tego, co jest uciążliwe w związku z centrum stolicy.

Okolica idealna do zamieszkania

Przeglądając oferty deweloperów można się łatwo zorientować, że wybór domów szeregowych jest bardzo szeroki. Ostateczna decyzja o kupnie w dużej mierze zależy od okolicznej infrastruktury. To jak położone są szkoły, przedszkola czy żłobki, będzie mieć niebagatelne znaczenie. Żeby dana okolica była uważana za komfortową, istotne jest też gdzie znajdują się punkty usługowe, apteki, punkty medyczne. Warto zwrócić uwagę także na sieć komunikacji. Dobrze jeśli możemy w swobodny sposób dostać się do centrum miasta, ale z drugiej strony, osiedle powinno znajdować się na tyle daleko od sieci komunikacyjnych, aby nie odczuwać hałasu.

Ciekawą propozycją są inwestycje Novisa. W jakich miejscach deweloper oferuje domy na sprzedaż? Nowa Wola, Falenty, Zgorzała, Słomin – wszystkie te okolice znajdują się w korzystnej odległości od centrum, a jednocześnie cenowo prezentują się znacznie lepiej niż nieruchomości w mieście. Szeregowce pod Warszawą kosztują 7000 zł/m2, podczas gdy za metr mieszkania na przykład na Wilanowie zapłacimy już 11 000 zł. Jednocześnie dojazd do centrum miasta z osiedla takiego jak Novisa Modern w Nowej Woli jest porównywalny jak z dojazdem ze wspomnianego Wilanowa. Pod Pałac Kultury komunikacją miejską dojedziemy w godzinę, a w 19 minut - do Galerii Mokotów, która jest świetnym miejscem na większe zakupy.

Jeszcze bliżej leżą Falenty - 17 minut od wspomnianego centrum handlowego. Domy przy Willowej 2 to miejsce, w którym znajdziemy domy szeregowe z widokiem na panoramę stolicy, inwestycja łączy kameralność zabudowy z jej nowoczesnym charakterem. Popularne są również domy szeregowe w Ożarowie Mazowieckim. Zainteresować się warto inwestycją Miasto Ogród - znajduje się ona zaledwie 33 minuty od ronda ONZ. Reklamowana jest ona jako spełnienie marzeń osób, którym marzy się ogród w mieście, a zarazem miasto w samym "sercu" ogrodu. Południowa granica Warszawy to także Słomin - na Okęcie dostaniemy się w jedyne 18 minut, w pobliżu leży także CH Janki, Designer Outlet. Jeśli chodzi o domy szeregowe, Zgorzała jest kolejną dobrą lokalizacją. Na osiedlu Wilgi Park 2 znajdziemy urokliwe domki z dużymi ogrodami i garażami.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: https://novisa.pl/inwestycje/.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta