Jakich miejsc w Warszawie lepiej unikać i dlaczego?

Jakich miejsc w Warszawie lepiej unikać i dlaczego?

Chcesz zamieszkać w stolicy? To bardzo rozległe i niejednorodne miasto. Podpowiemy Ci, których dzielnic w Warszawie lepiej unikać i na jakie aspekty lokalizacji zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania w stolicy. Mamy też propozycję nie do odrzucenia. Dom w cenie mieszkania!

Które dzielnice Warszawy uważane są za niebezpieczne?

 

Chyba najgorszą sławą cieszy się Praga Północ, postrzegana jako dzielnica, na którą lepiej się nie zapuszczać po zmroku, a i w dzień trzeba oglądać się przez ramię. Tu bezpiecznie mogą czuć się tylko mieszkańcy, goście niekoniecznie. Praga ma być siedliskiem drobnych cwaniaczków i kieszonkowców. Ile prawdy jest w tej legendzie? Okazuje się, że nie tak wiele, jak można przypuszczać.

Jak wskazują policyjne statystki, najniebezpieczniejszą dzielnicą jest… Śródmieście. Zapewne ma to związek z dużą liczbą klubów i restauracji w tym regionie, a także obecnością dworców kolejowych i stacji metra. Na drugim miejscu pod względem liczby przestępstw znajduje się południowa Wola, na trzecim – co może być zaskoczeniem – uważany powszechnie za dość bezpieczny i przyjazny rodzinom Mokotów. Praga znajduje się dopiero na czwartym miejscu tej niechlubnej listy.

Statystycznie rzecz biorąc, bezpieczniejsze są dzielnice położone dalej od centrum. W tym kontekście warto rozważyć zamieszkanie na obrzeżach Warszawy.

 

 

 

Szukasz mieszkania w stolicy? Zrezygnuj z tych lokalizacji

 

Przy wyborze miejsca zamieszkania w stolicy warto zwrócić uwagę nie tylko na dzielnicę, ale też na lokalne uwarunkowania. Których mieszkań lepiej nie kupować?

 

Jeśli marzysz o ciszy i spokoju, nieruchomości położone w pobliżu ruchliwych ulic nie powinny trafić do kręgu twoich zainteresowań. Lepiej też unikać mieszkań położonych nad sklepami, zwłaszcza nocnymi i restauracjami czynnymi do późnych godzin nocnych. Podobnie lepiej unikać klubów i dyskotek.

Bliskość komunikacji to niewątpliwy atut położenia mieszkania, jednak okna wychodzące na przystanek autobusowy lub tramwajowy szybko staną się utrapieniem.

 

Sklep położony nieopodal mieszkania jest dużą zaletą, ale lepiej, by nie był to czynny całą dobę sklep z alkoholem. Podobnie bliskość stacji benzynowej może zakłócić ciszę nocną.

 

 

Dom w cenie mieszkania na obrzeżach Warszawy – oferta idealna dla ciebie!

 

Wszystkie wymienione wyżej wady mieszkania w centrum stolicy prowadzą do jednej konkluzji – zamiast szukać mieszkania blisko Pałacu Kultury, lepiej znaleźć dom na obrzeżach. Właśnie dom, bo ceny nieruchomości położonych dalej od centrum są znacznie niższe. I chociaż brzmi to jak bajka, to w cenie kawalerki w centrum stolicy można kupić wygodny segment na przedmieściach.

 

Novisa – sprawdzony i godny zaufania developer – oferuje komfortowe dwupoziomowe segmenty idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i rodzin w wieku senioralnym, położone z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w otoczeniu przyrody, bliskości parków lub lasów. Na uwagę zasługują autorskie rozwiązania architektoniczne, dzięki którym udaje się stworzyć komfortową przestrzeń na stosunkowo niedużym metrażu. Każdy dom to wydzielona strefa dzienna oraz oddalone od niej sypialnie, w których można odpocząć, gdy inni chcą się dobrze bawić.

Nie da się nie docenić przypisanych do domów ogródków, w lecie są enklawami spokoju i ostojami życia rodzinnego. Sprawdź naszą ofertę .

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta