Miejsca postojowe w Novisie — to warto wiedzieć!

Miejsca postojowe w Novisie — to warto wiedzieć!

Daj trochę w lewo i STOP! Teraz odrobinę do przodu STOP! Skręć lekko w lewo. Lekko! Uf. Teraz pomału, pomału, po-ma-łu. STOP! Jeszcze troszkę do tyłu. STOP! STOP! Jest!

Gratulacje! Właśnie udało Ci się szczęśliwie zaparkować! Słyszysz, jak z tyłu rodzina głośno wypuszcza powietrze z płuc, bez obaw o to, że kierowca się zdekoncentruje. Na zewnątrz Twój nawigator, który przez ostatnie 5 minut dawał Ci wskazówki, ociera pot z czoła. Bez niego nie udałoby Ci się wykonać manewru rodem z pierwszych stron gazet. Co prawda brakuje blasku fleszy, ale masz prawo czuć się jak mistrz formuły pierwszej. Idealnie udało Ci się wpasować w ostatnie wolne miejsce postojowe między ścianą, filarem a upakowanymi jak sardynki w puszce samochodami. Chwilowa euforia mija bezpowrotnie, gdy dociera do Ciebie, że sam manewr parkowania zajął niemal kwadrans. W dodatku czeka Cię jeszcze jedno bardzo trudne zadanie — musisz wysiąść.

Wyzwanie — parkowanie

Znasz to uczucie, gdy wciągając z całej siły brzuch, usiłujesz się przecisnąć między samochodami? Torbę z zakupami lub laptopem trzymasz wysoko nad głową i lawirujesz na wdechu po wypełnionym po brzegi autami parkingu. Z całych sił starasz się przy tym nie ubrudzić o zabłoconą karoserię i nie zahaczyć łokciem o wystające lusterko. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to znaczy, że najpewniej mieszkasz lub pracujesz (lub jedno i drugie) w stolicy.

Nie od dziś wiadomo, że w mieście skrawek wolnej przestrzeni jest na wagę złota, a polowanie na miejsce parkingowe należy do dziennej rutyny większości kierowców. Jeśli zupełnym przypadkiem nie posiadasz jednego z małych miejskich aut, które wcisną się nawet w najwęższe miejsca postojowe, ale jesteś dumnym posiadaczem sporego rodzinnego auta, Twoja sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się spędzić sporo czasu, klucząc po ulicach i uliczkach, w zatłoczonym centrum, w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Może nawet zrezygnowałeś i zmieniłeś swoje plany tylko dlatego, że nie znalazłeś wolnego miejsca. Ostatecznie nie musicie iść do tej nowej modnej restauracji. Równie dobrze możecie zjeść w mniej obleganym lokalu na obrzeżach miasta. W końcu taka spontaniczna zmiana planów od czasu do czasu nikomu nie zaszkodziła, prawda? Gorzej, jeśli przytrafia Ci się to niemal codziennie! Gdy zmęczony po całym dniu wracasz do domu i na wąskiej uliczce, tuż przed wejściem na klatkę swojego budynku, zastajesz częsty w Warszawie widok: rzędy samochodów zaparkowane zderzak przy zderzaku. Nie sposób wcisnąć między nie choćby klucza francuskiego, a co dopiero zaparkować bezpiecznie samochód. Cóż, wygląda na to, że znów musisz poszukać miejsca parkingowego gdzie indziej.

I tak kręcąc czwarte kółko wokół osiedla, rozmyślasz o tym, że szybciej dostaniesz kredyt na nowy dom, niż znajdziesz miejsce parkingowe pod obecnym adresem! Niewykluczone, że masz rację. Jeśli nie jesteś właścicielem garażu lub miejsca postojowego w hali garażowej zaparkowanie samochodu w Warszawie może kosztować Cię dużo czasu i nerwów. Może więc warto zastanowić się nad zakupem którejś z tych opcji?

Cena miejsca parkingowego w Warszawie


Koszt miejsca parkingowego
w Warszawie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku cen lokali, w dużej mierze zależy od lokalizacji. Ceny za miejsce postojowe zewnętrzne zaczynają się od ok. 15 tysięcy zł. W podziemnej hali garażowej za miejsce do parkowania zapłacimy średnio między 30 a 45 tysięcy złotych, ceny sięgają nawet do 170 tysięcy zł. Jeśli posiadasz dwa samochody i chcesz parkować w hali, musisz liczyć się z wydatkiem sięgającym niemal 100 tysięcy zł. O ile uda Ci się kupić aż dwa miejsca! Liczba dostępnych do zakupu miejsc często bowiem uzależniona jest od metrażu samego mieszkania. Do mieszkań o niewielkiej powierzchni można najczęściej zakupić tylko jedno miejsce parkingowe. Jeśli Twoja rodzina posiada dwa samochody osobowe i zdecydowałeś się na niewielki metraż lokalu, najpewniej będziesz musiał parkować drugie auto na jednym z ogólnodostępnych parkingów. Możesz też zainwestować i kupić miejsce postojowe lub garaż z drugiej ręki. Jeśli już mówimy o garażach, to ich ceny w Warszawie również nie należą do niskich. Za jednostanowiskowy garaż zapłacimy średnio 50 tysięcy zł, a ich dostępność jest ograniczona.

Znajdź idealne miejsce do parkowania


Wróćmy do początku naszej historii.

Delikatnie, by nie zarysować sąsiedniego auta, otwierasz drzwi. Ostrożnie wysuwasz na zewnątrz najpierw jedna później drugą stopę. Czując pewny grunt, pomału wstajesz i na wdechu przesuwasz się w lewo. Zamykasz drzwi, wydech, teraz bokiem w prawo, kurczowo przyciskając ramiona do tułowia i już! Udało Ci się wydostać z auta. Na szczęście to tylko parking przed supermarketem znanej sieci handlowej, do którego wybrałeś się z rodziną na większe zakupy. Możesz odetchnąć z ulgą. Teraz jeszcze spacer z wózkiem między sklepowymi regałami, szybki obiad w food hall i nagle perspektywa wciśnięcia się z powrotem do samochodu nie wydaje się już taka straszna. Humor skutecznie poprawił Ci fakt, że przed Twoim domem, na jednym z podwarszawskich osiedli Novisy, czeka na Ciebie nie jedno, ale dwa komfortowe miejsca parkingowe.

Dojedziesz do nich szeroką aleją, na której bez trudu wyminiesz inne pojazdy. Parkowanie i rozpakowanie zakupów też nie nastręczy Ci problemu. Każde z miejsc postojowych mierzy 2,5 m szerokości i 5 metrów długości. Takie wymiary miejsca parkingowego zapewniają odpowiednią przestrzeń na manewry i swobodę ruchów. Cena też nie jest wygórowana. Za zewnętrzne miejsce parkingowe w Novisie zapłacisz tylko 10 tysięcy złotych.

Swój samochód możesz też zaparkować w garażu. W zależności od inwestycji do wyboru masz garaże jedno-, dwu- i trzystanowiskowe. Decydując się na zakup garażu, zyskujesz pewność, że auto jest odpowiednio chronione. W bezpiecznych czterech kątach Twojemu autu niestraszne będą słońce, deszcz i grad. Dłużej będziesz się cieszyć jego dobrym stanem, unikniesz zarysowań czy wgnieceń, a nawet kradzieży. Garaż to też dodatkowa przestrzeń do przetrzymywania narzędzi, rowerów czy składanych mebli ogrodowych. Warto więc zdecydować się na zakup. Cena garażu w Novisa Development to jedyne 30 tysięcy zł.

Niezależnie czy wolisz parkować na zewnątrz, na parkingu przed swoim domem szeregowym, czy w garażu możesz być pewien, że nie stracisz nawet sekundy na poszukiwanie miejsca postojowego! Ono zawsze będzie czekać na Ciebie. Przed domem. Wolne! 

Zaparkuj w Novisie!


Bezpieczne i wygodne parkowanie jest jednym z atutów posiadania domu jednorodzinnego. Dlatego decydując się na zakup domu, warto dopytać o szczegóły. Chcąc ułatwić Ci zadanie, zebraliśmy najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania i przygotowaliśmy na nie odpowiedzi. Mamy nadzieję, że to ułatwi wybór najlepszej opcji dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • Jak kupić miejsce postojowe?

Kupując dom w Novisie, wystarczy zadeklarować chęć zakupu miejsca postojowego zewnętrznego lub garażu. Cena zostanie doliczona do kwoty całkowitej.

 • Czy kupując dom w Novisa Development, muszę kupić miejsce postojowe?

Tak, przy zakupie domu zakup miejsca postojowego jest obligatoryjny.

 • Czy mogę dokupić miejsce postojowe później?

Tak. O ile miejsca postojowe są dostępne, można zakupić je w późniejszym terminie. Nie ma jednak gwarancji, że kupione miejsce będzie tuż obok domu.

 • Czy mogę zrezygnować z zakupu miejsca postojowego, jeśli się rozmyślę?

Po podpisaniu umowy deweloperskiej nie przewidujemy takiej możliwości.

 • Jaki jest koszt miejsca postojowego w Novisie?

Koszt miejsca postojowego zewnętrznego w Novisie to 10.000 zł.

 • Ile kosztuje garaż w Novisie?

Koszt garażu w Novisie to 30.000 zł.

 • Czy do każdego oferowanego przez Novisa Development domu mogę kupić miejsce postojowe lub garaż?

Do każdego naszego domu można kupić co najmniej jedno miejsce postojowe zewnętrzne. Dostępność garaży zależy od wybranej inwestycji i lokalu.

 • Czy możliwy jest i ile kosztuje wynajem miejsca postojowego na parkingach Novisy?

W tej chwili nie przewidujemy takiej możliwości.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz skontaktować się z nami przy użyciu formularza kontaktowego lub pod numerem telefonu: 22 699 98 15.

Przekonaj się jak proste i przyjemne jest parkowanie na osiedlach Novisy!

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta