Jak wyczyścić pralkę?

Jak wyczyścić pralkę?

Pralka to jeden z najbardziej używanych sprzętów w domu, a z czasem na jej powierzchni oraz wewnątrz mogą gromadzić się bakterie, grzyby oraz inne nieczystości. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie pralki. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

 

Dlaczego pralkę trzeba czyścić regularnie?

 

Przede wszystkim z uwagi na higienę. W pralce zbierają się resztki prania, osad z detergentów, a także pozostałości wody. To idealne środowisko do rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Brak regularnego czyszczenia pralki może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów oraz pogorszenia jakości pranych ubrań. Dodatkowo, brudna pralka zużywa więcej prądu oraz jest bardziej podatna na awarie.

 

Czyszczenie obudowy pralki

 

Do czyszczenia obudowy pralki najlepiej użyć miękkiej szmatki oraz letniej wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Należy pamiętać, aby nie używać zbyt mocnych detergentów, które mogą uszkodzić powierzchnię pralki. W razie potrzeby można użyć specjalnych środków do czyszczenia pralek, dostępnych w sklepach.

 

Jak wyczyścić dozownik na detergenty?

 

Dozownik na detergenty można wyczyścić za pomocą szmatki lub gąbki nasączonej letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub octu. W przypadku dużych zabrudzeń można zdemontować dozownik i wyczyścić go osobno, a następnie zamontować z powrotem.

 

Czym wyczyścić drzwiczki i bęben pralki?

 

Drzwiczki i bęben pralki można wyczyścić szmatką lub gąbką nasączoną letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub octu. W przypadku mocno zabrudzonych powierzchni można użyć specjalnych środków do czyszczenia pralek. Ważne, aby nie używać zbyt mocnych detergentów, które mogą uszkodzić powierzchnię pralki.

 

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki - czy warto?

 

Często spotykanym sposobem na czyszczenie pralki jest użycie tabletki do zmywarki. Jednak warto zaznaczyć, że tabletki do zmywarki nie są przeznaczone do czyszczenia pralek. Mogą one zawierać składniki, które są szkodliwe dla pralek i mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Zamiast tabletek do zmywarki, lepiej zastosować specjalne środki do czyszczenia pralek, które są dostępne w sklepach.

 

Czyszczenie filtra pralki

 

Filtr pralki to miejsce, gdzie gromadzą się resztki prania, włosy oraz inne zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia te mogą utrudniać przepływ wody oraz powodować nieprzyjemne zapachy. Aby wyczyścić filtr, należy wyjąć go z pralki i oczyścić z zanieczyszczeń. Należy pamiętać, aby regularnie czyścić filtr, co zależy od częstotliwości użytkowania pralki.

 

Czyszczenie pralki z kamienia

 

Kamień, który osadza się w pralce, jest jednym z najczęstszych problemów związanych z użytkowaniem pralki. Kamień może powodować problemy z odpływem wody oraz przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Aby usunąć kamień z pralki, można użyć specjalnych środków do czyszczenia pralek, które rozpuszczają kamień. Innym sposobem jest użycie octu, który również skutecznie usuwa kamień.

 

Podsumowanie

 

Czyszczenie pralki jest bardzo ważne dla higieny i długiej żywotności sprzętu. Regularne czyszczenie pozwala uniknąć nieprzyjemnych zapachów oraz uszkodzeń pralki. Do czyszczenia pralki najlepiej używać delikatnych detergentów lub specjalnych środków do czyszczenia pralek. Warto również regularnie czyszczenie filtra oraz usuwanie kamienia z pralki. Przed uruchomieniem prania należy upewnić się, że bęben pralki jest czysty i suchy oraz wybrać odpowiedni program prania i temperaturę.

 
Dowiedź się więcej: Jak ekologicznie prać odzież?

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta