Ciemny pokój – jak go rozjaśnić

Ciemny pokój – jak go rozjaśnić

Ciemny pokój może być wyzwaniem dla każdego, kto chce stworzyć przyjazne i jasne wnętrze. Jednakże istnieją sposoby na to, by rozjaśnić ciemne pomieszczenia i sprawić, że staną się one bardziej przytulne i komfortowe. W tym artykule podpowiemy kilka trików, które pomogą ci doświetlić ciemny pokój.

 

Jak rozjaśnić ciemny pokój?

 

Podstawowym sposobem na rozjaśnienie ciemnego pokoju jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej wybierać lampy i żyrandole o jasnych barwach, które rozświetlą pomieszczenie. Ważne jest również umiejscowienie źródeł światła w różnych częściach pokoju, dzięki czemu oświetlenie będzie równomierne.

 

Jak doświetlić ciemny pokój?

 

Jeśli nie jesteś w stanie zainstalować dodatkowych źródeł światła, warto wykorzystać trik, jakim jest umieszczenie lusterek w pomieszczeniu. Lustra odbijają światło, co sprawia, że pokój wydaje się jaśniejszy i bardziej przestronny. Możesz umieścić lustra na ścianach, ale również na meblach czy drzwiach.

 

Nieprzytłaczające meble w ciemnym pokoju

 

Wybierając meble do ciemnego pokoju, warto postawić na modele o jasnych kolorach lub z jasnymi dodatkami. Białe, szare lub beżowe sofy czy fotele sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne. Warto również unikać mebli o ciemnych kolorach, takich jak ciemna zieleń czy granat, które odbierają światło i sprawiają, że pokój wydaje się jeszcze ciemniejszy.

 

Energetyzujące dodatki w ciemnych pomieszczeniach

 

Dodatki są idealnym sposobem na to, by rozjaśnić ciemny pokój i nadać mu energii. Postaw na jasne poduszki, kolorowe zasłony, świeże kwiaty czy ozdobne lampiony. Kolory dodatków powinny być stonowane, ale jednak wyraziste, takie jak różowe, turkusowe czy żółte. Dzięki nim pomieszczenie nabierze energii i wydaje się bardziej przytulne.

 

Kolory do ciemnego pokoju

 

Kolorystyka wnętrza ma ogromny wpływ na odczucie przestrzeni. W przypadku ciemnych pokoi najlepiej wybierać jasne kolory ścian i sufitu. Białe czy pastelowe kolory sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne. Można również zdecydować się na jasne tapety, które optycznie powiększą pomieszczenie.

 

Innym sposobem na rozjaśnienie ciemnego pokoju jest zastosowanie kontrastowych kolorów. Na przykład, jeśli ściany są ciemne, warto postawić na jasne meble i dodatki. Dzięki temu pomieszczenie nabierze charakteru, a ciemne kolory będą lepiej się prezentować.

 

Projektujemy domy z myślą o komforcie mieszkańców. Wszystkie domy od Novisa mają duże przeszklenia, które pozwalają na wprowadzenie do wnętrza jak największej ilości naturalnego światła. Zobacz  naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta