Zasady tworzenia przytulnej i funkcjonalnej sypialni

Zasady tworzenia przytulnej i funkcjonalnej sypialni

Sypialnia to przestrzeń, która powinna stanowić nasze prywatne azyl. To miejsce, które powinno być nie tylko estetycznie przyjemne, ale przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe. Przygotowaliśmy kilka kluczowych zasad, które pomogą Ci stworzyć przestrzeń sypialni idealną dla Ciebie.

 1. Dobierz odpowiednie kolory

Kolor ścian w sypialni ma ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Dlatego ważne jest, aby dobrać go zgodnie z naszymi upodobaniami. Często rekomendowane są stonowane, pastelowe barwy, które pomagają się zrelaksować i uspokoić. Możemy jednak również zdecydować się na ciemniejsze odcienie, które będą sprzyjały atmosferze intymności i spokoju.

 1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Znaczenie oświetlenia w sypialni nie może być niedocenione. Dobrze jest zastosować kilka źródeł światła – ogólne, do czytania i nastrojowe. Lampki nocne umieszczone po obu stronach łóżka zapewnią przytulny klimat, podczas gdy regulowane oświetlenie sufitowe pozwoli dostosować natężenie światła do potrzeb i pory dnia.

 1. Wybierz odpowiednie meble

Wybór mebli powinien być podyktowany zarówno ich funkcjonalnością, jak i stylem, który chcemy osiągnąć. Łóżko to centralny punkt sypialni, powinno więc być wygodne i dopasowane do wielkości pomieszczenia. Dopełnieniem wnętrza mogą być szafki nocne, komoda oraz szafa na ubrania – wszystko w jednolitym stylu, który tworzy spójną całość.

 1. Wykorzystaj tekstylia

Tekstylia dodają wnętrzom ciepła i przytulności. Poduszki, pledy, zasłony, dywany – wszystko to wpływa na odczucie komfortu i przyjemności z przebywania w sypialni. Wybieraj materiały o miłych dla ciała fakturach i w ulubionych kolorach, aby stworzyć swoją własną, unikalną przestrzeń.

 1. Pamiętaj o dekoracjach

Drobne dodatki to wisienka na torcie. Kwiaty, obrazy, lampiony czy świece mogą całkowicie zmienić atmosferę w sypialni. Jednak pamiętaj, aby nie przesadzić – sypialnia to miejsce odpoczynku, więc lepiej unikać nadmiaru bodźców.

Kierując się tymi zasadami, możemy stworzyć sypialnię, która będzie zarówno przytulna, jak i funkcjonalna. Warto przy tym skorzystać z inspiracji, jakie dają nam projekty domów Novisa Development. W naszej ofercie znajdziemy wiele domów, które mają 3 sypialnie i idealnie wpisują się w te zasady, tworząc komfortowe i piękne przestrzenie do życia.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie: https://www.novisa.pl/inwestycje/. Niezależnie od tego, czy szukasz gotowego rozwiązania, czy inspiracji do stworzenia swojego wymarzonego wnętrza, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta