Przejście od stanu 'zero' do stanu surowego otwartego: Co to oznacza?

Przejście od stanu 'zero' do stanu surowego otwartego: Co to oznacza?

Budowa domu jest procesem, który wymaga odpowiedniej sekwencji działań, by zapewnić bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Po osiągnięciu stanu 'zero', następnym etapem jest stan surowy otwarty. W tym artykule omówimy, czym charakteryzuje się ten etap w kontekście budowy domów szeregowych Novisa Development.

Czym jest stan surowy otwarty*?

Stan surowy otwarty to moment w budowie, gdy konstrukcja budynku jest już kompletna, ale jeszcze nie jest w pełni zabezpieczona przed wpływem czynników zewnętrznych. W domach szeregowych Novisa Development, stan surowy otwarty oznacza, że ściany zewnętrzne i wewnętrzne są już postawione, dach jest zamontowany, ale okna i drzwi zewnętrzne jeszcze nie zostały wstawione. Stan surowy otwarty pozwala już na ocenę kształtu i rozkładu pomieszczeń w budynku.

Co obejmuje stan surowy otwarty?

 1. Konstrukcja nośna - W tym etapie budowy, konstrukcja nośna budynku, która składa się z ścian zewnętrznych i wewnętrznych, jest już gotowa. Zapewnia to stabilność całego budynku i jest podstawą do dalszych prac.
 2. Dach - Stan surowy otwarty oznacza także, że dach budynku został już zamontowany. Dach jest kluczowym elementem budynku, który chroni go przed czynnikami atmosferycznymi.
 3. Ściany działowe - W stan surowy otwarty zalicza się także ściany działowe, które wyznaczają poszczególne pomieszczenia w budynku. Dzięki nim można już dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał rozkład pomieszczeń w gotowym domu.
 4. Brak okien i drzwi zewnętrznych - Co istotne, w stanie surowym otwartym, okna i drzwi zewnętrzne jeszcze nie są montowane. Budynek nie jest więc w pełni zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych.

Stan surowy otwarty a Novisa Development

Inwestycje Novisa Development to domy szeregowe na obrzeżach Warszawy, które łączą komfort życia w spokojnej okolicy z doskonałym dostępem do infrastruktury miejskiej. Dokładamy wszelkich starań, aby domy były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim solidne i bezpieczne. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do każdego etapu budowy, w tym stanu surowego otwartego. Solidność konstrukcji i prawidłowość wykonania wszystkich prac są tutaj priorytetem.

Stan surowy otwarty to moment, kiedy nasz dom zaczyna przypominać... dom. To etap, w którym możemy zobaczyć jego kształt, rozkład pomieszczeń, wysokość stropów, wielkość okien. Jest to kluczowy moment, ale wciąż pozostaje wiele pracy do wykonania, aby dom stał się miejscem, w którym będziemy mogli zamieszkać.

W następnym artykule przybliżymy etap stanu surowego zamkniętego, w którym nasz budynek zostaje zamknięty, czyli otrzymuje okna i drzwi. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Novisa Development tworzy swoje inwestycje krok po kroku.

 

*Może się różnić w zależności od inwestycji, osiedla i przyjętej praktyki, są to ogólne wytyczne

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta