Pralnia w domu – jak urządzić?

Pralnia w domu – jak urządzić?

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie pralni w swoim domu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w urządzeniu praktycznej i estetycznej pralni w Twoim domu.

 

Nowoczesna pralnia w domu

 

Pralka i suszarka to podstawowe wyposażenie pralni w domu, ale dzisiaj dostępne są także inne urządzenia, które mogą usprawnić pracę w pralni. Na przykład, suszarka z funkcją odparowywania, która znacznie ułatwia prasowanie ubrań.

 

Innymi ważnymi elementami pralni są szafki, regały i kosze na pranie. Dzięki nim łatwiej jest zachować porządek w pralni i przechowywać potrzebne akcesoria, takie jak środki czystości, płyny do płukania, itp. Przy wyborze mebli warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i trwałość, ponieważ pralnia jest jednym z pomieszczeń w domu, które intensywnie użytkujemy.

 

Meble do pralni

 

Przy wyborze mebli do pralni warto zwrócić uwagę na ich jakość i funkcjonalność. Szafki i regały powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno lub MDF. Warto również zwrócić uwagę na ich kolor, ponieważ pralnia często jest małym pomieszczeniem i jasne kolory optycznie ją powiększą.

 

W pralni przydatne są również kosze na pranie. Mogą to być kosze na kółkach, które ułatwiają transport prania z pokoju do pralni, lub kosze wbudowane w szafki lub regały. Kosze na pranie powinny być wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia, takich jak tworzywo sztuczne lub metal.

 

Pralnia w domu – aranżacje

 

Pralnia to pomieszczenie, które często jest pomijane podczas aranżacji wnętrz. Jednak dobrze urządzona pralnia może być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Wśród popularnych kolorów są biel, szarość, beż czy pastele.

 

Jeśli pralnia jest mała, warto postawić na meble wbudowane , które pozwalają na oszczędzenie miejsca. W ten sposób można wykorzystać każdą wolną przestrzeń, np. między ścianami. Warto również pomyśleć o dodatkowych urządzeniach, które ułatwią pracę w pralni, takich jak stojaki na suszenie ubrań czy suszarki do butów.

 

Innym ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na styl industrialny w pralni. Ściany w kolorze betonu, meble z metalu i drewna oraz dodatki w postaci żarówek widocznych na zewnątrz tworzą niepowtarzalny klimat. Taki styl idealnie wpisuje się w trend miejski, który jest coraz bardziej popularny wśród aranżacji wnętrz.

 

Podsumowując, pralnia w domu to świetne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i komfort. Przy urządzaniu pralni warto pamiętać o wyborze trwałych mebli oraz praktycznych urządzeń, które ułatwią pracę. Dobrze urządzona pralnia może być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, dlatego warto postawić na jasne kolory i ciekawe aranżacje. W domach od Novisa Development masz możliwość urządzenia swojej pralni tak, jak sobie wymarzysz, a dodatkowo możesz cieszyć się przestronnymi wnętrzami i ogrodem, zamieniając mieszkanie w bloku na dom. Zobacz naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta