Kwiaty do łazienki – co wybrać?

Kwiaty do łazienki – co wybrać?

Łazienka to pomieszczenie, w którym często panuje wilgotność i ograniczone światło. Z tego względu wybierając kwiaty do łazienki warto zwrócić uwagę na gatunki, które dobrze znoszą takie warunki. Rośliny to nie tylko dekoracja, ale także korzyść dla zdrowia, ponieważ poprawiają jakość powietrza. Przy wyborze roślin należy uwzględnić ich wymagania dotyczące wilgotności powietrza i oświetlenia.

 

Rośliny do jasnej łazienki

 

Jeśli łazienka ma duże okna lub wystawioną stronę, warto postawić na rośliny, które lubią dużo światła. Do takich roślin należą storczyki, anturium, filodendrony, paprocie, difenbachie czy bluszcz. Dobrym wyborem jest także aloes, który nie tylko ozdobi łazienkę, ale także działa kojąco na podrażnienia skóry.

 

Kwiaty do ciemnej łazienki

 

W przypadku ciemnych łazienek warto wybierać rośliny, które dobrze rosną w warunkach o niskim oświetleniu. Do takich gatunków należą np. zamiokulkas, sansewieria, aglaonema, kalanchoe, filodendrony lub fikusy. Rośliny te wymagają mniej światła i dobrze znoszą wilgotne powietrze.

 

Rośliny do łazienki bez okna

 

Jeśli łazienka nie posiada okna, wówczas warto wybrać rośliny, które dobrze rosną w warunkach sztucznego oświetlenia. Do takich roślin należą bromelie, draceny, juka, a także kaktusy. Rośliny te nie wymagają dużo światła i dobrze znoszą wilgotność.

 

Ściany mchu lub ozdoby z mchu w łazience

 

Oprócz roślin, w łazience można wykorzystać mchy, które dają ciekawy efekt wizualny. Mchy można umieścić na ścianie w formie paneli lub ozdób, co doda pomieszczeniu charakteru i zapewni przyjemną atmosferę.

 

Sztuczne kwiaty do łazienki

 

Jeśli nie mamy czasu na dbanie o rośliny, a chcemy mieć piękną dekorację w łazience, warto zainwestować w sztuczne kwiaty. Na rynku dostępne są kwiaty, które bardzo realistycznie imitują naturalne rośliny. Można je umieścić na półce, na parapecie lub przy umywalce.

 

Kwiaty do łazienki – co wybrać?

 

Wybierając kwiaty do łazienki, warto zwrócić uwagę na warunki panujące w pomieszczeniu. Ważnym czynnikiem jest oświetlenie, wilgotność powietrza oraz dostępność okna. W zależności od tych czynników, można wybierać rośliny, które będą się dobrze czuły w łazience. Dodatkowo, warto pamiętać, że rośliny nie tylko ozdabiają pomieszczenie, ale również wpływają na jego zdrowie, poprawiając jakość powietrza.

 

Jeśli szukasz mieszkania z łazienką, w którym będziesz mógł urządzić swój wymarzony kącik z roślinami, warto zapoznać się z ofertą mieszkań od Novisa Development. Oferujemy szeroką gamę mieszkań w różnych lokalizacjach, w tym z dwoma łazienkami, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, mieszkania od Novisa Development są przestronne, jasne i zapewniają komfortowy styl życia. Zobacz naszą ofertę https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta