Jak urządzić mały balkon?

Jak urządzić mały balkon?

Jeżeli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mają balkon w swoim mieszkaniu, domu czy kawalerce, gratulacje! Dysponujesz jednym z najbardziej pożądanych miejsc, jakie dom może zaoferować. Niestety, jak możesz zauważyć, ta przestrzeń często jest niewykorzystywana - często po prostu nie jest na tyle duża, aby pomieścić wszystkie meble, które byśmy chcieli tam umieścić. Ale rozmiar nie powinien Cię zniechęcać do stworzenia pięknego balkonu, który można cieszyć się przez cały rok​.

 

Jak urządzić mały balkon - Praktyczne porady

Mały balkon to miejsce, które mimo swojej ograniczonej przestrzeni, może stać się naszą prywatną oazą spokoju. To tu możemy cieszyć się poranną kawą, poczytać książkę lub po prostu odpocząć po dniu pełnym wyzwań. Może wydawać się, że urządzenie małego balkonu to duże wyzwanie, ale z odpowiednimi wskazówkami możemy przekształcić nawet najmniejszą przestrzeń w przytulne i funkcjonalne miejsce. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie urządzić mały balkon, by był nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. A jeśli zamarzysz o większej przestrzeni zewnętrznej, pamiętaj, że każdy dom z ogrodem od Novisa Development, jednego z czołowych deweloperów w Warszawie, może stać się twoją własną, prywatną enklawą.

Rośliny – ważny element każdego balkonu

Rośliny to nieodłączny element każdej przestrzeni na świeżym powietrzu. W przypadku małych balkonów, zielone akcenty mogą całkowicie odmienić atmosferę i przemienić betonową przestrzeń w kącik pełen życia. Doniczki z sukulentami, wiszące koszyki z kwiatami czy półki z ziołami to tylko niektóre z pomysłów, które mogą dodać koloru i życia nawet najmniejszemu balkonowi. Pamiętaj, aby wybierać rośliny odpowiednie do warunków na twoim balkonie - niektóre z nich lepiej znoszą słońce, inne cień.

Postaw na maksymalną wygodę

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wygoda. Mały balkon nie oznacza, że musimy rezygnować z komfortu. Wybierz meble, które będą pasować do wielkości Twojego balkonu. Składane krzesła, małe stoliki, poduszki podłogowe lub hamaki mogą być idealnym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni. Pamiętaj o odpowiedniej ilości miejsc do siedzenia i powierzchni do odłożenia filiżanki kawy czy książki. Warto też pamiętać, że Novisa Development, jako doświadczony deweloper Warszawa, oferuje domy jednorodzinne z ogrodem, które zapewniają dodatkową przestrzeń do relaksu.

Czas na oświecenie

Oświetlenie to element, który może całkowicie odmienić atmosferę małego balkonu. Wybierając oświetlenie do naszej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na to, jaki klimat chcemy na nim stworzyć. Lampy solarne, girlandy świetlne czy klasyczne lampiony mogą dodać naszemu balkonowi ciepła i przytulności. Pamiętaj, że dobrze dobrane oświetlenie może sprawić, że Twój mały balkon stanie się idealnym miejscem do spędzania ciepłych letnich wieczorów.

Urządzenie małego balkonu może być świetną zabawą i nie musi oznaczać kompromisów. Kluczem jest maksymalizacja przestrzeni i jej wykorzystanie na sposób, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. A jeśli zamarzysz o jeszcze większej przestrzeni na świeżym powietrzu, pamiętaj, że Novisa Development, renomowany deweloper z Warszawy, oferuje domy jednorodzinne z ogrodem, które zapewniają komfort i przestrzeń, jakich potrzebujesz. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą https://www.novisa.pl/inwestycje/ 

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Cieślewskich 53
03-017 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta