Jak rośliny w mieszkaniu wpływają na nasze samopoczucie

Jak rośliny w mieszkaniu wpływają na nasze samopoczucie

Rośliny to nie tylko ozdoba naszych domów i mieszkań, ale także istotny element naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wpływają one na jakość powietrza, poprawiając jego jakość i oczyszczając je z różnego rodzaju zanieczyszczeń.

 

Wpływ roślin na zdrowie

 

Rośliny w mieszkaniu mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczyszczają one powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak smog, pyłki, dym tytoniowy i inne. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii, chorób układu oddechowego oraz wpływają na poprawę jakości snu.

 

Rośliny również wpływają na poziom naszego stresu i niepokoju, dzięki produkcji tlenu i wytwarzaniu substancji uspokajających. Obecność roślin w mieszkaniu może pomóc w redukcji stresu i poprawie nastroju.

 

Jakie rośliny warto mieć w każdym domu

 

Jeśli chcemy cieszyć się korzyściami płynącymi z obecności roślin w naszym mieszkaniu, warto zadbać o to, aby były one odpowiednio dobrane do naszych potrzeb i warunków panujących w naszych wnętrzach.

 

Jednymi z najpopularniejszych i najlepiej dostosowujących się do warunków mieszkaniowych są: dracena, filodendron, sansewieria, aloes, fikus benjamina oraz kaktusy i sukulenty. Te rośliny są odporne na suszę, łatwe w uprawie i nie wymagają dużej ilości światła.

 

Podsumowując, obecność roślin w mieszkaniu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Oczyszczają one powietrze, redukują stres i poprawiają jakość snu. Dlatego warto zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu znalazły się rośliny, które będą odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb i warunków panujących w naszych wnętrzach. Rośliny to nie tylko piękna ozdoba naszego mieszkania, ale także inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Kontakt Sprzedaż

Skontaktuj się z nami

Białołęka

Biuro sprzedaży

Brzeziny 6
03-256 Warszawa

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Nowa Wola

Biuro sprzedaży

Ignacego Krasickiego 126
05-500 Nowa Wola

 • CMS

  (22) 545 70 20

 • CMS

  10:00 - 18:00 (pn - pt)

  10:00 - 15:00 (sob)

 • CMS
CMS Wytycz trasę

Obsługa posprzedażowa -  Biuro obsługi klienta